Řidič kamionu vlastní chybou sešrotoval osobní automobil, vše zachytila jeho kamera. Stačilo pár vteřin nepozornosti

To, že při řízení máte dávat pozor na vozidla kolem vás, ví snad každý ještě před tím, než nastoupí do autoškoly. Tento řidič na poučku zapomněl.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na internetu najdete celou řadu záznamů z bezpečnostních kamer, ty palubní z automobilů nevyjímaje. Už i Česku máme celou řadu tzv. „dashcamerů“, kteří si nahrávají všechny jízdy a některé ze záznamů pak dávají na svůj youtube kanál. Jiní berou videa od ostatních a sestříhávají ty nejhrůznější výjevy ze silnic, tento záznam z kamionu by patřil mezi jedny z nejhorších.

Stačilo pár vteřin nepozornosti

Krátký záznam začíná tím, jak vozidlo jede na dálnici ve svém pruhu a je před ním vidět stojící kolona. Na neznámé dálnici se v nespecifikovaný čas hnal kamion, jehož řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení a mířil v plné rychlosti přímo proti dalším autům. Záznam z jeho palubní kamery se pak dostal do rukou správců instagramového účtu s názvem „car_accident“.

Na tomto kanále se průběžně vyskytují vážné dopravní nehody a smrtelné střety vozidel, tato nahrávka však až bere dech. Nic netušící řidič osobního automobilu poklidně stojí v koloně a čeká, až se bude moct rozjet. V tom se však zezadu přiřítí kamion a zmáčkne jej mezi sebou a druhým nákladním vozidlem před ním, což osobák rozdrtí.

Větší vůz je nebezpečnější pro okolí

Nikdo v automobilu neměl šanci na přežití, kamion totiž kabinu zmačkal jako plechovku od piva. Základní chybou přitom bylo nejspíše nevěnování se řízení, stačilo přitom šlápnout na brzdu o 3 sekundy dříve. Podle nejrůznějších testů může mít plně naložený 40tunový kamion brzdnou dráhu okolo 35 metrů, pokud jede za sucha 80 km/h.

iZdroj fotografie: Unsplash

Na konci své brzdné dráhy může mít přitom ještě zbytkovou rychlost dosahující téměř 50 km/h, než vůz zcela zastaví. Uvědomte si přitom, že na vás při této rychlosti tlačí celých 40 tun, což je schopno skutečně rozdrtit jakýkoliv objekt, který stojí nákladnímu vozidlu v cestě. U řidičů kamionů přitom často dochází k mikro spánku nebo ztrátě pozornosti v důsledku únavu po náročné směně, musíte proto občas přemýšlet i za ně.

Zdroj: car_accident

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností