Řidič kamionu vynucenou přednostní v jízdě tragicky ohrozil druhé vozidlo. Bezohledné chování zaznamenala palubní kamera

Bezohledný řidič kamionu svým nebezpečným manévrem ohrozil nejen sebe, ale také další řidiče, kteří zrovna projížděli kolem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na cestách se toho dá zažít spoustu. Někteří lidé však svým nezodpovědným chováním nejen porušují pravidla silničního provozu, za co by měli dostat pořádnou pokutu, ale také ohrožují nebezpečnou jízdou sebe i své okolí. Jedno takové porušení zákonů předvedl řidič kamionu, který si doslova vynutil přednost na křižovatce, kde ji rozhodně neměl. Nad celou situací, kterou zachytila kamera, zůstává zdravý rozum stát, protože jeho nebezpečná jízda mohla skončit tragicky.

Odbočení bez rozhlédnutí

Každý, kdo vlastní řidičský průkaz ví, že když dojíždí k hlavní silnici, musí se rozhlédnout, a teprve když nic nejede, může se na tuto cestu se svým vozem napojit. Neukázněný řidič těžkého kamionu si však myslel opak, a z vedlejší cesty odbočil na hlavní pozemní komunikaci bez rozhlédnutí. Shodou okolností akorát projíždělo z pravé strany osobní auto, které jenom díky rychlé reakci pozorného řidiče neskončilo přímo v kamionu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celý incident se stal zrovna v takovém úseku, kde jde dobře vidět daleko kolem sebe, tudíž se nemá řidič nákladního auta na co vymluvit. Celá dopravní situace byla naprosto přehledná a jasně bylo poznat, kdo má přednost. Majitel osobního automobilu, který jen stěží zabránil srážce naštěstí celou situaci natočil na kameru, kterou měl umístěnou v automobilu.

Jak se bude celá situace řešit?

Řidič osobního automobilu, který musel prudce brzdit, aby nenarazil do odbočujícího kamionu, nakonec najel do krajnice a přední část jeho vozu utrpěla značné poškození. Z toho důvodu předal záznam celé nebezpečné situace na policii, která se bude nyní nebezpečnou jízdou kanonisty zabývat. Poškození osobního automobilu by mělo být uhrazeno na náklady řidiče kamionu, který celou nehodu způsobil svou bezohlednou jízdou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Opatrná jízda

Takových případů se stává každý den celá řada, ne všichni řidiči však mají k dispozici kameru ve svém autě, aby mohli záznam předat policii. Na bezohledné chování řidičů ať už osobních, nebo nákladních automobilů, doplácejí každým dnem nevinné osoby. Je proto na místě, aby tito řidiči začali nad svým chováním přemýšlet a jezdili více opatrně a s rozumem.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu