Řidič si dal před jízdou marihuanu a naboural do policejního auta. Na pokutu nečekal a dal se na útěk, na triku toho měl totiž víc

Řídit, bourat, bez řidičáku, pod vlivem drog, do policejního auta? Tomu se říká opravdu den blbec. Tohle nemohlo skončit jinak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mohlo by to na první pohled vypadat jako veselá historka, ale není. Ono není nic úsměvného na tom, když někdo sedne za volant a není plně při smyslech. A obhajovat to, že jedno „brko“ nic není, jen zlepší náladu, je irelevantní. Došlo ke srážce dvou aut, a jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Byť auto nejelo vysokou rychlostí, mohlo to dopadnout hůř, stačilo být ve špatný čas na špatném místě, tedy mezi oběma auty.

Špatný den pro konzumenta drog a řidiče bez řidičáku!

Policejní hlídka v jihočeských Prachaticích před nedávnem v rámci policejní rutiny zastavila ke kontrole na první pohled nijak výrazný automobil značky Peugeot. Pro obyvatele a všechny přítomné v danou chvíli v Husinecké ulici muselo jít o nečekaný zážitek a nevídanou show. Zprvu vše podle záznamu a následného hlášení vypadalo relativně v pořádku. Podezřelý řidič motorového vozidla zastavil. Pak ale věci nabraly rychlý spád.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Silniční kontrola tak, jak by měla proběhnout, neproběhla. Motorista zastavil a dal se před policií na útěk. To není první a jediná chyba, kterou řidič udělal. Protože měl opravdu naspěch, a vzápětí se dozvíme proč, nezajistil své vozidlo proti samovolnému rozjetí. K tomu následně došlo. Peugeot bez řidiče se skutečně dal do pohybu a naboural. Zastavil se o nejbližší auto – tím bylo, jak už asi každý tuší, služební vozidlo policejní hlídky.

Chytrák měl neotřelý nápad a kradl naftu bez rizika dopadení po celé zemi. Policie mu to ale natřela

To stále není konec eskapády prohřešků. Nejenom, že Peugeot bez řidiče za volantem naboural do policejní Octavie. Problém byl, že řidič sice utekl, ale auto nebylo prázdné. Zbabělec nechal ve voze dva spolujezdce. Auto se tedy samovolně rozjelo a nabouralo s nimi! Stále však nejsme na konci výčtu neuvěřitelných a těžko pochopitelných věcí, pořád to není vše. Útěkář byl velmi krátce po rychlém pronásledování dopaden.

Nabourat bez papírů a pod vlivem drog do policejního auta?!

Při následném prověření pak policisté zjistili, že dopadený muž nemá řidičák, respektive že má uložen zákaz řízení. A to pořád ještě nejsme na konci jeho špatných rozhodnutí. Kromě toho na místě při orientačním testu na návykové látky bylo zjištěno, že má řidič v krvi amfetamin a marihuanu. Tečkou za sledem událostí bylo to, že pachatel odmítl podstoupit lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Laicky řečeno odmítl „jet na krev“.

Přestupek proto policisté postoupili k projednání do správního řízení. To nutně znamená další zákaz řízení, a také sankci 50 000 Kč. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, vznikla pouze škoda na automobilech. Ta na Peugeotu byla předběžně vyčíslena na 5 000 korun. Na služebním policejním automobilu už to bylo víc, a to 15 000 korun. To jen díky tomu, že se Peugeot zastavil o přední rám služebního auta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na policejním voze nebyla zasažena světla, blinkry nebo citlivější části karoserie. Závěrem lze jistě s klidným svědomím a bez nepatřičného moralizování chování řidiče odsoudit. Od stolu nelze hodnotit morální kvalitu takového člověka, ale pochybovat se o ní dá. Bohužel pro všechny slušné řidiče na silnicích platí, že potkat se s takovýmto delikventem je smůla, a když se nic nestane, je to veliké štěstí.

Měl by jít pachatel do vězení?

Zdroj: Policie ČR
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články