Při slovní přestřelce vytáhl zbraň na druhého řidiče. Konflikt vznikl kvůli špatné jízdě ve zúžení

Na silnicích se velice často provádí různé úpravy a kvůli tomu musí být na některých místech zúžení. Tento muž byl z celé situace velmi naštvaný a ohrožoval druhého šoféra.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není žádnou novinkou, že se na silnicích průběžně dělají opravy nebo vznikají nové silnice. Někteří řidiči mohou být rozhořčeni ze zdržení na cestě nebo z jistých omezení, která souvisí s těmito opravami. Důležité však je, aby situaci respektovali a vyčkali nějakou dobu, než bude práce hotová. Stále se však najdou ti, jež nerespektují pravidla, která dočasně vznikla na opravovaném / renovovaném místě a chovají se agresivně vůči ostatním řidičům. Podobně tomu bylo i u tohoto muže.

Nerespektoval semafor

Pokud se na křižovatce setkáte se šoférem, který nedbá na světelné signály a do křižovatky vjede i na červenou, může dojít k vážné dopravní nehodě. Takoví lidé jsou navíc velice často pokutováni policií, když do křižovatky vjedou i v momentě, kdy mají zůstat stát. Semafory nejsou umístěny jen na křižovatkách, ale i na mnoha dalších místech a jedním z nich jsou i zúžení, jež bývají někdy dlouhá a není vidět na celou trasu.

Některé lidi by mohlo děsit to, že v kilometr dlouhém zúžení potkají v polovině druhé auto a takové situace nejsou vůbec příjemné. Podobná situace se stala řidiči, který si před omezením počkal na zelenou. V momentě, kdy se tato barva rozsvítila, vydal se na cestu. To ale ještě netušil, že řidič na druhé straně nebude respektovat červenou a do zúžení i přesto vjede.

Situace připomínala akční film

Když se auta střetla ve zúžení, malou chvíli zůstala obě stát. Řidič, který měl přednost, měl na palubní desce kameru a celá situace se tedy zaznamenala na video. Z protijedoucího vozidla vystoupil agresivní muž, který začal pokřikovat a zároveň držel v ruce věc, jež připomínala střelnou zbraň. Po chvilce napadený šofér raději popojel s vozidlem na stranu, aby se vyhnul další konfrontaci.

Celou situaci vyřešila později policie

Po konfliktu se řidiči vydali každý svou cestou, ale bylo jasné, že rozzlobený šofér to přehnal. Napadený muž se dostavil na policii, kde celou situaci nahlásil a zároveň poskytl i záznam. Díky tomu se strážníkům podařilo agresora rychle vyhledat a zadrželi jej v noci z 9. na 10. listopadu letošního roku. I během tohoto zásahu policisty urážel a vyhrožoval jim.

Bylo zjištěno, že předmětem, který držel v ruce, byla plynová pistole. Tu se snažil ukrýt další muž, který byl při policejním zákroku také zadržen, protože napomáhal agresorovi. Do vazby byl vzat kvůli 5 obviněním. O jeho dalším osudu rozhodne až soud. Za jeho chování se může dostat až na tři roky do vězení. Celá situace se dala vyřešit úplně jinak a stačila by pouhá omluva a náprava chyby, kterou způsobil řidič Seatu, jež vjel do zúžení, i když svítila červená.

Jak byste se zachovali, kdybyste se ocitli ve stejné situaci jako napadený řidič?

Zdroj: Lubuska Policja

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články