Řidič natočil, co se děje uvnitř pneumatiky při její explozi

                   

Youtube kanál Warped Perception se vyplatí sledovat. Jeho tvůrci mají zajímavé nápady, a jsou navíc dost šikovní na to, aby je realizovali. Nedávno umístili GoPro kameru do předního kola svého Mercedesu, aby zjistili, co se za jízdy děje uvnitř pneumatiky.

Poněkud nepřekvapivě došli k závěru, že to příliš zajímavě nevypadá – záběry připomínaly jízdu v nekonečném tunelu. Za zmínku snad stojí jen skutečnost, že kamerou způsobená nerovnost se projevila na zhoršených jízdních vlastnostech auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes E55 AMG znovu v akci

Osvědčený Mercedes E55 AMG, který se předtím projížděl s kamerou v přední pneumatice, je znovu na scéně. Tentokrát je však kamera ukrytá v zadním kole, které je odsouzeno k takzvanému burnoutu, tedy de facto výbuchu. Jde o oblíbenou kratochvíli fanoušků rychlých aut, kdy necháte zabrzděnému autu protáčet kola na místě. Jen málokdo ovšem nechá vše dojít tak daleko, jako Warped Perception, který chtěl cíleně pneumatiku zničit.

Pneumatiky mohou explodovat i za jiných okolností

Asi vás nepřekvapí, že týraná pneumatika nevydrží burnout dlouho, nejprve z ní začnou odpadávat kusy horkého běhounu a o něco později zbytek poničené pneumatiky doslova exploduje. V tomto případě jde o explozi cílenou, podobná věc se vám však může přihodit i proti vaší vůli. V běžném provozu se tak děje nejčastěji při rychlé jízdě v horkých dnech na pneumatikách, které už nejsou v nejlepším stavu. Proto je dobré stav vašeho obutí kontrolovat nejen v zimě, ale také v letních měsících, zejména pokud se chystáte na dovolenou vyrazit vlastním autem.

Originální kanál Warped Perception má fanouškům aut i motorek co nabídnout, byť je k jeho sledování potřeba alespoň základní znalost angličtiny. Mezi další zajímavá videa patří například:

  • GoPro Inside a Car Tire (While Driving)
  • Turbo Diesel Go-Kart
  • Hitting Speed Bumps at 80MPH
  • See Thru Car on Nitrous Races
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články