Řidič podvedl osud a utekl hrobníkovi z lopaty. Natočil padající strom, který mu za jízdy málem rozdrtil auto na maděru

Tento řidič doslova a do písmene unikl tragickému osudu, když projel pod padajícím stromem, který mu naštěstí rozbil pouze část předního skla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na otázku „co znamená mít opravdové štěstí“ by mohl velmi krátce odpovědět příslušník Amerického ministerstva dopravy ve státě Oregon, který během jízdy zachytil na kameru strom řítící se přímo na jeho auto. Řidiči se však naštěstí podařilo o chlup vyváznout tragickému osudu a nikdo nebyl zraněn – odnesla to akorát část jeho předního skla. Je ovšem těžké představit si, jak celá situace mohla dopadnout, kdyby byl doslova o pár vteřin pomalejší. Na záběry se můžete podívat níže.   

Nevídané štěstí v neštěstí

Tento americký policista rozhodně dlouho nezapomene na cestu po mezistátní dálnici I-5 poblíž Wolf Creeku, kde na něj skoro spadnul obrovský zasněžený strom. Vše se stalo z nenadání – řidič jel během poklidného dne ve svém voze, přičemž si najednou všimnul, jak se zpoza strany na silnici řítí zasněžený jehličnan. Naštěstí se mu však podařilo projet na poslední chvíli, díky čemuž si pravděpodobně zachránil život.  

iZdroj fotografie: Dodge

Obrovský strom naštěstí nikoho na silnici nezranil, podařilo se mu akorát zasáhnout čelní sklo policistova vozu Dodge RAM – jak však říká sám příslušník Amerického ministerstva dopravy, to je nyní to nejmenší, co by ho mělo trápit, když ho od možné smrti dělily jen centimetry. Silnice I-5 byla v důsledku nehody zablokována na cca hodinu a půl.

Záběry, ze kterých jde mráz po zádech

Bylo velké štěstí, že na místě byla přítomna soukromá těžařská společnost, která na nic nečekala a vrhla se na odstranění stromu. Díky jejich pomoci trvalo zpoždění na dálnici I-5 necelou hodinu a půl, což opravdu není zase tak dlouhá doba. „Kdyby tam nebyli a nebyli ochotni pomoci, zpoždění by se protáhlo na mnohem delší dobu,“ uvedlo oregonské ministerstvo dopravy. Na policistovy záběry se nyní můžete podívat zde: 

Je opravdu neuvěřitelné, jaké štěstí oregonský policista měl. Stačilo by kdyby se pouze o pár vteřin před cestou opozdil a mohlo být vše jinak, bohužel ne zrovna v tom nejlepším. Naštěstí se však nikomu nic nestalo a strom byl ihned odstraněn – je však třeba vzít si tento případ k srdci a pamatovat si, že je nezbytné být na silnicích opatrný a neustále na pozoru. 

Jaká nejhorší příhoda se na silnici stala vám? 

Zdroj: OrgeonDOT

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění