Video: Pokus o sebevraždu na dálnici. Řidič nemohl nic dělat, když se pod kola jeho auta řítil neznámý muž

Děsivá scéna se odehrála na polské rychlostní silnici. Řidič automobilu mohl jen přihlížet tomu, jak zoufalý muž manévruje na krajnici a chystá se skončit pod kola jeho vozu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

K velmi nebezpečnému a současně hodně neobvyklému incidentu došlo na jedné z polských rychlostních silnic ve Slezském vojvodství. Vše nasvědčuje tomu, že se tam mladý muž pokusil spáchat sebevraždu skokem pod jedoucí automobil. V zimě měl na sobě jen tričko. Scénu zaznamenala kamera, která byla nainstalována ve voze, pod který se chtěl muž vrhnout.

Scéna, ze které mrazí

Mrazivá scéna, kterou zachytila kamera, se odehrála na polské silnici DTŚ 4. února. Z videa je zřejmé, že s největší pravděpodobností šlo o pokus o sebevraždu. Řidič v této situaci nemohl udělat vůbec nic. Ve vysoké rychlosti by nestihl zabrzdit a nemohl se ani přeřadit do levého pruhu, kde jela jiná auta. Zoufalý muž naštěstí svůj plán nedotáhl do konce.

Na poslední chvíli se ale rozhodl neskočit pro kola projíždějícího vozu a jednoduše se zastavil. Není jasné, co přesně muže k zoufalému činu dohnalo, ani to, zda skončil v péči odborníků. Policejní statistiky neuvádějí informace o tom, zda se lidé, kteří spáchali nebo se pokusili o sebevraždu, byli pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek.

Neúprosné statistiky

Podle oficiálních evropských statistik je přibližně pět procent pokusů o sebevraždu spojeno s motorovými vozidly, ve většině s vlaky. V Polsku je to přibližně 260 obětí ročně. Jen předloni policie zaznamenala 118 nehod, jejichž přímou příčinou bylo to, že se oběti nacházely v prostoru silnice. Celkem při nich zemřelo 74 lidí.

V Česku se o život ročně připraví zhruba 1500 lidí, což v přepočtu vyjde na čtyři sebevraždy za den. Je to mírně nad průměrem Evropské unie. Skokem pod auto nebo vlak ukončí v tuzemsku svůj život 5 procent mužů a 9 procent žen. Odborníci ale varují, že data o sebevraždách nejsou přesná, ve skutečnosti je jich prý mnohem více. Evropský kontinent je podle Světové zdravotnické organizace v počtu sebevražd nejhorší na světě.

Máte zkušenost s podobnou situací?

Zdroj: FRUSTRACJE DROGOWE

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu