Dva šílení motorkáři předjížděli odstavným pruhem rychlostí 300 km/h. Řidič jejich riskantní čin natočil

Předjíždění je samo o sobě za určitých okolností nebezpečné. Dva motorkáři se však rozhodli na dálnici předjet automobil prostřednictvím nouzového pruhu.

i Zdroj fotografie: Getty Images
                   

Ať už se jedná o motorku nebo automobil, pro oboje platí stejná pravidla silničního provozu. Většina řidičů však ví, že se předjíždí pouze skrze levý pruh, a jinak si to ani nedokáže představit. To stejné však neplatí o dvojici motorkářů, kterým se na dálnici nechtělo čekat, až se levý jízdní pruh uvolní. A tak se rozhodli pro mnohem nebezpečnější a zároveň nelegální cestu. Celý čin navíc provedli ve zběsilé rychlosti. Natočila je palubní kamera jednoho z kolem jedoucích automobilů.

Je důležité předjíždět správně

Předjíždění je obecně jednou z nejnebezpečnějších a nejriskantnějších aktivit za volantem. Kromě samotného vyhození směrovky pro upozornění řidičů a předjetí automobilu je důležité také dobře odhadnout situaci a přizpůsobit rychlost jízdy. Na dálnici je tento krok o to jednodušší, že nemusíte hlídat auta jedoucí proti vám. Stačí tak zrychlit a prostřednictvím levého pruhu pohodlně objet předjížděné vozidlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho řidičů ignoruje pravidla silničního provozu

Tento na první pohled úplně jednoduchý postup, který zná téměř každý řidič, nic neříkal dvěma motorkářům, kteří se na dálnici dopustili extrémně nebezpečného předjíždění. Prostřednictvím nouzového pruhu totiž předjeli automobil, který celou situaci zachytil na kameru. Ze záznamu je patrné, jak moc si chtěli zkrátit a urychlit cestu.

Motorkáři zbytečně riskovali životy

Řada podobných situací však končí vážnou dopravní nehodou, to si ale motorkáři nejspíš v tu chvíli neuvědomovali. Kromě sebe ohrozili také ostatní účastníky provozu, a to nejen bezohledným a protizákonným předjížděním, ale také vysokým překročením maximální povolené rychlosti v daném úseku. Autor videa totiž po zveřejnění dodal, že ve chvíli, kdy ho motorkáři předjeli, měl na tachometru nejvyšší povolenou rychlost.

Udělejte si obrázek sami o tom, jak rychle mohli motorkáři při nebezpečném manévru jet. Oběma by po udání videa na policii hrozila nejen vysoká pokuta, ale také ztráta řidičského oprávnění za hrubé porušení pravidel silničního provozu.

Viděli jste už někdy podobné předjíždění na vlastní oči?

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články