Řidič při útěku před policejní hlídkou prorazil závory na železničním přejezdu

Neukázněný řidič Mazdy 323 při policejní honičce prorazil závory železničního přejezdu a s obrovským štěstím ujel stíhající hlídce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina řidičů má z železničního přejezdu respekt, a když jsou závory nahoře, červené světlo nebliká a přejezd nehouká, pro jistotu si přibrzdí a rozhlédnou se. Existuje totiž celá řada případů, kdy selhal celý systém varování a upozornění přejezdu před přijíždějícím vlakem, řidič se nerozhlédnul, vjel na koleje a smetl ho vlak. To však neplatí o řidiči z Polska, který při ujíždění policejní hlídce vjel vysokou rychlostí na přejezd, na který zrovna přijížděl vlak, a prorazil jeho závory.

Polské úřady zveřejnili video celé situace jako varování

K honičce mezi pachatelem a policejní hlídkou došlo ve Wole Radziszowské v Polsku, u jednoho z místních železničních přejezdů. Přestože se celý incident stal už 27. ledna, tamní úřady zveřejnily kamerový záznam celé situace teprve nedávno, a to z důvodu, aby varovaly před hrozícím nebezpečím při nezodpovědné jízdě na železničních přejezdech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na video zveřejněném přibližně před měsícem je vidět železniční přejezd, který začne blikat, a zavřou se závory. Chvilku na to na něj vtrhne velkou rychlostí řidič Mazdy, který ujíždí před policejní hlídkou. Následně prorazí závory a s velkým štěstím ujede. Jedna ze závor mu však rozbije čelní sklo a vypadá to, že se zastaví jen malý kousek od jeho obličeje. Policejní vůz musí kvůli projíždějícímu vlaku zastavit a pachatel tak prchá dál.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pachatel byl stejně dopaden

Přestože policii překazil pronásledování přijíždějící vlak, pachatele později dopadla. Polský řidič byl po riskantní jízdě obviněn a zatčen. Jeho bezohledné a nebezpečné chování neohrožovalo pouze jeho, ale i ostatní řidiče, kteří se zrovna nacházeli v blízkosti železničního přejezdu, kde došlo k incidentu. Polské úřady tak důrazně varují řidiče, aby brali ohled nejen na své zdraví, ale také na ostatní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování
adbz.cz
adbz.cz
Sýr nakupuju ve slevě do zásoby. Vím totiž, jak prodloužit jeho trvanlivost o několik týdnů