VIDEO: Spletl si brzdu s plynem a proletěl zdí patrové garáže. O vlásek unikl smrti, hasiči ho vyprošťovali z výšky 20 metrů

Řidiči se s jeho vozem modelu Chevrolet podařil zajímavý kousek. Neočekávaně zůstal viset ve výšce několika metrů a museli ho vyprostit hasiči.

i Zdroj fotografie: Hasičský záchranný sbor
                   

Přestože správné rozpoznání pedálů je součástí první lekce v autoškole, řidiči si je občas stále pletou. Výsledkem pak mohou být nepříjemné dopravní nehody. Velmi zajímavý případ se stal v Brazílii, kde se řidič nezvykle vyboural v nadzemních garážích. Jelikož cena aut je v Brazílii oproti ostatním zemím nezvykle vysoká, řidiče kromě případné zdravotní újmy bude zřejmě bolet i ta újma finanční.

Nezvyklá nehoda v garážích

Řidič vjížděl do nadzemních garáží svým vozem značky Chevrolet Onix. Při parkování si spletl pedály a místo brzdy prudce sešlápl plyn. Výsledkem bylo to, že napůl projel zdí nadzemní garáže a zůstal viset několik metrů nad zemí. Vyprošťovací práce začaly téměř okamžitě a hasiči se snažili nejdříve vyprostit řidiče z auta visícího nad zemí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Řídím už dlouho, nikdy jsem nevěřil, že se mi něco takového může stát,“ kroutí hlavou vyproštěný řidič. Hasiči a policisté na místě naopak potvrzují, že tyto situace nejsou až tak kuriózní, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Většina z nás má už řízení automaticky zapamatované a jedeme na autopilota,“ vysvětluje jeden z nich. „I autopilot ale může někdy selhat, a to se stalo zrovna v tomto případě,“ dodává.

Chevrolet v Brazílii

Podle údajů z průzkumu z roku 2020 byl Chevrolet Onix nejvíce prodávaným autem v Brazílii. Podle výsledků průzkumu se prodalo přes 135 000 těchto vozů. Druhým nejoblíbenějším modelem byl Ford Ka, který za Chevroletem zaostával o téměř 40 tisíc kusů vozů. Průměrná cena vozu v Brazílii je v přepočtu bezmála 600 tisíc korun. Litr benzínu by vás pak v Brazílii vyšel na téměř 39 korun. Ve videu níže se pak můžete podívat na vyprošťovací práce tohoto kuriózního případu.

Jaká zajímavá situace se při řízení stala vám?

Zdroj: ViralHog

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží