VIDEO: Spletl si brzdu s plynem a proletěl zdí patrové garáže. O vlásek unikl smrti, hasiči ho vyprošťovali z výšky 20 metrů

Řidiči se s jeho vozem modelu Chevrolet podařil zajímavý kousek. Neočekávaně zůstal viset ve výšce několika metrů a museli ho vyprostit hasiči.

i Zdroj fotografie: Hasičský záchranný sbor
                   

Přestože správné rozpoznání pedálů je součástí první lekce v autoškole, řidiči si je občas stále pletou. Výsledkem pak mohou být nepříjemné dopravní nehody. Velmi zajímavý případ se stal v Brazílii, kde se řidič nezvykle vyboural v nadzemních garážích. Jelikož cena aut je v Brazílii oproti ostatním zemím nezvykle vysoká, řidiče kromě případné zdravotní újmy bude zřejmě bolet i ta újma finanční.

Nezvyklá nehoda v garážích

Řidič vjížděl do nadzemních garáží svým vozem značky Chevrolet Onix. Při parkování si spletl pedály a místo brzdy prudce sešlápl plyn. Výsledkem bylo to, že napůl projel zdí nadzemní garáže a zůstal viset několik metrů nad zemí. Vyprošťovací práce začaly téměř okamžitě a hasiči se snažili nejdříve vyprostit řidiče z auta visícího nad zemí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Řídím už dlouho, nikdy jsem nevěřil, že se mi něco takového může stát,“ kroutí hlavou vyproštěný řidič. Hasiči a policisté na místě naopak potvrzují, že tyto situace nejsou až tak kuriózní, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Většina z nás má už řízení automaticky zapamatované a jedeme na autopilota,“ vysvětluje jeden z nich. „I autopilot ale může někdy selhat, a to se stalo zrovna v tomto případě,“ dodává.

Chevrolet v Brazílii

Podle údajů z průzkumu z roku 2020 byl Chevrolet Onix nejvíce prodávaným autem v Brazílii. Podle výsledků průzkumu se prodalo přes 135 000 těchto vozů. Druhým nejoblíbenějším modelem byl Ford Ka, který za Chevroletem zaostával o téměř 40 tisíc kusů vozů. Průměrná cena vozu v Brazílii je v přepočtu bezmála 600 tisíc korun. Litr benzínu by vás pak v Brazílii vyšel na téměř 39 korun. Ve videu níže se pak můžete podívat na vyprošťovací práce tohoto kuriózního případu.

Jaká zajímavá situace se při řízení stala vám?

Zdroj: ViralHog

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu