Řidič Renaultu se rozhodl zahrát si na šerifa a dát druhým lekci řízení. Vybrzdil maskované policejní auto a skončil na videu

Pokud vždy dodržujete předepsanou rychlost, určitě jste si již všimli, že to ne každému vyhovuje. A někteří nezodpovědní řidiči se ještě na vás naštvou, že jedete správně.

i Zdroj fotografie: Renault
                   

Lidé jsou různí. Někteří se i přesto, že dělali autoškolu a pro její úspěšné dokončení se museli naučit hromadu pravidel, nakonec rozhodnou tato pravidla nerespektovat. To je z mnoha důvodů špatně, jelikož tím mohou ohrozit nejen sebe, ale i ostatní účastníky dopravního provozu.

Pravidla jsou zde z nějakého důvodu

Přitom když máte někde předepsanou rychlost, asi to nebude jen tak. Jakékoliv pravidlo je na silnici z určitých důvodů a je potřeba jej dodržovat, i když se vám zdá otravné nebo zbytečné. Jednou jej takto porušíte, a i přesto, že dojde k nehodě, kterou jste nezavinili, budete viněni vy, protože jste porušili tu „otravnou značku“.

iZdroj fotografie: Freepik

Mnoho lidí si to naštěstí uvědomuje a jezdí vyloženě ukázkově. O to horší pro ně musí být, když vidí někoho, kdo si to beztrestně střílí neuvěřitelnou rychlostí někde, kde se máte pohybovat maximálně padesátkou. To ovšem není vše, jelikož někteří řidiči svou neukázněnost posouvají na úplný vrchol.

Rozhodl se dát svému okolí lekci

Možná už jste takového člověka také zažili. Nejenže porušuje předepsanou rychlost či pravidla, dokonce si ještě dovolí být naštvaný na vás, protože vy je respektujete. Často poté dochází k tomu, že okolo vás projede, zatroubí, naštvaně na vás něco zařve a nechá vás v šoku za sebou, jako by takové chování mělo být normální. A pak tu máme dokonce takové řidiče, kteří se vám rozhodnou dát lekci řízení tím, že vás například začnou vybržďovat.

To se stalo také v tomto případě, kdy se řidič Renaultu Laguna snažil přejet v levém pruhu nepovolenou rychlostí. Zabránil mu v tom ovšem druhý řidič Opelu Insignia, a tak se rozhodl, že ho začne vybržďovat. Jaké bylo jeho překvapení, když začaly houkat sirény a blikat světla, už bohužel na videu zachyceno není.

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností