Řidič šedé Toyoty na videu školí ostatní a vybrzdí kamion. Chytí se však sám do vlastní pasti a dostane životní lekci

Provokovat řidiče kamionů se nevyplácí. Kamioňáci mezi sebou komunikují na dlouhé vzdálenosti a velmi rychle připraví pekelnou pomstu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Záběry z videa lze popsat rčením „karma je zdarma.“ Nebo známějším „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.“ Je hloupé, a také neopatrné, ze strany rádoby správných řidičů vychovávat ostatní na silnici. Zejména řidiče kamionů. Ti totiž na rozdíl od ostatních motoristů, vyjma většiny Poláků, mají v autech speciální vybavení a nenechají si nic líbit.

Řidiči umí komunikovat rychle a na dlouhé vzdálenosti

Zmínka o polských řidičích není žádnou cílenou jízlivostí, faktem je, že právě polští řidiči velmi často mají ve svých autech instalované vysílačky. Jako kamioňáci, pro které je vysílačka základním komunikačním prostředkem. Řidiči kamionů jsou schopni velmi rychle navázat spojení s dalším řidičem, který jede nedaleko po stejné dálnici. Umí spolupracovat, koordinovat se v jízdě, podporovat se.

iZdroj fotografie: Policie

Není fikcí, že řidič osobního kamionu vybrzdí kamion, pokusí se pak ujet a do cesty mu vjede jiný náklaďák, přivolaný krátkovlnnou vysílačkou. Video je toho jasným důkazem. Řidič osobního auta měl pocit, že vytrestá řidiče kamionu. Předjel ho, zabrzdil před ním. Netrvalo dlouho a u osobáku se zjevil jiný truck. Osobní auto bylo během pár vteřin zablokované.

Chybují všichni. Ale kamioňáci jsou v právu

Nechme stranou, jak nebezpečné je vybrždovat se navzájem. Neřešme, jak je riskantní zastavit na dálnici. Úplně přehlédněme, jak zbytečně nebezpečné je vystupovat z auta a chodit pod dálnici. Řidiči kamionu nemohou jet mnohdy tak rychle, jak by si ostatní přáli. Trvá jim předjíždění, někdy musí přejet do levého pruhu, protože když by zpomalili, už se do kopce nerozjedou. 

Řidiči osobních aut by měli kamioňáky chápat. Měli by umět podívat se na dopravu optikou řidiče nákladního auta. Faktem je, že řidiči kamionu je soudržná skupina lidí, která si nenechá nic líbit. A pokud se je pokouší řidiči osobních aut „školit,“ velmi rychle se to může obrátit proti nim. Žádné auto není tak rychlé, jako zpráva vyslaná vysílačkou!

Máte pocit, že řidiči kamionů potřebují vychovávat?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články