Video: Bezmozek v BMW si (jako vždy) myslel, že ZIP stihne. Dálniční značení potom létalo vzduchem

Někteří řidiči BMW jsou přesvědčeni, že jejich dokonalost a neohroženost jim zajistí nadpozemské schopnosti. Když zjistí realitu, bývá většinou pozdě. Jako v našem videu.

i Zdroj fotografie: Pxfuel
                   

Dnes tu máme opět Antona Špelce ostrostřelce, co se nebude zatěžovat nějakými nesmysly typu přibrždění si, zařazení se do kolony, případně dokonce, považte, něčím jako ohleduplná jízda. Nikolivěk. Já jsem nadčlověk, Übermensch, já mám kosmickou loď a všechno v mém dosahu předstihnu, dojedu, předjedu a zničím. Protože JÁ, JÁ na to mám. Vy ostatní v těch Octaviích jste nuly. Looseři. Lopaty. Nevím, jestli to dotyčný vnímal nějak podobně, ale výsledek podobně vypadal. Tak se na mistra v předjíždění pojďme podívat společně. Tohoto řidiče můžeme s klidem na duši pojmenovat „bezmozek“.

X6 za nic nemůže, ale klientelu má místy „specifickou“

A možná není náhoda, že náš řidič superprofesionál jel v X6. Víte, já tohle auto mám opravdu rád. Cením si odvahy BMW za to, že „do toho vůbec šlo“, chvíli mně v něm vozil kamarád na našem společném projektu a zamiloval jsem se do něj. Na druhou stranu nemohu opominout, že si ji poměrně často pořizovala specifická skupina lidí, na kterou by se hodilo alespoň něco z prvního odstavce tohoto článku. Zkrátka X6 bude mít pořád tu lehce arogantní, namyšlenou, agresivní pověst, a už se to asi nezmění (menší sourozenec X4 o něco méně).

iZdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM

Speciálně pokud jí vidíte v akci, kterou vám přinášíme díky spolupráci s kanálem STOP CHAM. O co v tomto případě konkrétně šlo? Zúžení z dvou pruhů do jednoho, stavební práce a úpravy, klasické označení svislými vodícími značkami. Nic, co bychom neznali z našich silnic. Co uděláte, když se dostanete do podobné situace? Zvolníte, uberete plyn a pokusíte se zařadit do toho pruhu, který přesměrovaný není. Hlavně opatrně, nakonec se to vždy povede.

Místo „uberu plyn“ bylo „pojedu na doraz, co to dá“

Náš „střelec“ ale udělal pravý opak. V domnění, že to stihne, podržel pedál plynu o něco déle a pokusil se ještě zařadit před auto s kamerou ve výhledu. K jeho smůle tam byl o několik vteřin později. Výsledek? Vpravdě „velkolepý“. Svislé značení se rozletělo kolem, jako když do vrabců střelí. Karoserie X6 musela po tomto zásahu vypadat zajímavě a jisté je jedno: nebylo to levné. To však nic nemění na tom, že ohroženi byli především okolní účastníci silničního provozu.

Už jen auto s kamerou ve výhledu něco „pochytat“ muselo, mohlo však také „chytnout“ tabuli plechu nebo něco, co by prorazilo čelní sklo. Všimněte si prosím také momentu, jak v jednom okamžiku u X6 zapracovala stabilizace a srovnala auto už dávno „po akci“. Je patrné, že řidič za volantem volil opravdu agresivní, zcela bezohledný styl jízdy. Také to podle toho dopadlo. Jak byste ho zhodnotili Vy? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Co byste vzkázali tomuto řidiči?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články