Řidič vybrzdí dodávku a myslí si, že ujede. Na nejbližších semaforech se na hulváta seběhnou mstitelé

Dávat najevo svou nevraživost druhému řidiči se nevyplácí. Odplata na sebe nenechává nechat dlouho čekat.

i Zdroj fotografie: S vědomím STOP CHAM
                   

Karma je zdarma říká jedno přísloví. A má to znamenat asi něco v tom smyslu, že když někdo udělá nějaký naschvál, velmi rychle se mu to vrátí i s úroky. Asi jako na videu z městského okruhu. Nebýt hulváta, probíhal by normální provoz. Bohužel chytrák ve Volvu udělal zásadní chybu, a tak se pak obrátila proti němu.

Řidič ohrozil dodávku. Pomsta tu byla během pár sekund

Chyba měla dvě části. Tou první byla absence trpělivosti a tolerance. Jak je patrné z nahrávky, tak řidič Volva jede v pravém pruhu. Pak dá znamení blinkrem a přejede do pruhu vlevo. Zlomek vteřiny na to udělá stejnou akci řidič dodávky, která jela před Volvem. Ano, řidič dodávky mohl počkat, nebo udělat manévr dříve. Podle všeho Volvo omezil.

iZdroj fotografie: iStock

Řidič ve Volvu se rozhodl dodávkáře „vychovávat.“ Přejel zpět vlevo, takzvaně dodávku podjel čili předjel zprava, vrátil se před ní a prudce zabrzdil. Tímto vybržděním přinutil řidiče dodávky šlápnout na brzdy a trhnout volantem doleva. Ke kolizi nedošlo, ale hulvátské a nebezpečné jedná ní to samozřejmě bylo. 

Nejlepší recept na chybu? Mávnout nad ní rukou

Celou situaci z povzdáli sledoval řidič stříbrného Opelu Corsa. Toho se věc samozřejmě přímo dotýkala. Jel za dodávku, v případě nehody by pravděpodobně byl zasažený. A brzdění s úhybným manévrem dodávky ho minimálně vylekalo. Na videu je patrný moment, kdy řidič Opelu zjistí, že za pár vteřin budou všechna auta stát a začne jednat. Druhá část chyby řidiče Volva, nepočítal s červenou.

Auta dojedou na semafory, nesvítí zelená. Řidič Opelu zajede k Volvu a zablokuje ho. Dodávka stojí v levém pruhu, z ní vyskočí chlapi a jdou si to s Volvistou vyříkat. Ten je zbaběle zamknutý, k pěstní konfrontaci nedojde. I když by řidič Volva pětadvacet zasloužil. Ve výsledku, všichni mohli nad nedorozuměním mávnout rukou. Namísto toho se vzájemně vybržďují, blokují, vystupují mezi auta na silnici a konfrontují se. Proč?

Co vy, vychováváte také ostatní řidiče?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články