Řidič Audi skončil pod hromadou hnoje, policisté se mu vysmáli. Riskoval a předvedl trestuhodné předjetí

Čelní srážku dvou aut se podařilo odvrátit, viník kolize byl potrestán sprškou zvířecích výkalů.

i Zdroj fotografie: Polizia Locale Reno Galliera
                   

Zvířecí trus má na kapotě auta občas asi každý, zejména ten, kdo pravidelně zaparkuje pod stromem. Odstranit nežádoucí nános není jednoduché, zejména po zaschnutí a zatvrdnutí. Při zanedbání vyčištění hrozí trvalé poškození laku karoserie. Tohle je ale zcela jiný případ. Své o tom, jak náročné je odstranit zvířecí výkaly z karoserie auta, ví italský řidič kombi značky Audi, který se rozhodl předjíždět ve zcela nevhodném okamžiku.

K čelnímu nárazu chyběly centimetry

Jak vyplývá ze zprávy policie města Reno Galliera, situace odstartovala tím, že řidič Audi začal riskantně předjíždět ve chvíli, kdy se v protisměru blížilo nákladní auto. Aby řidič náklaďáku zabránil střetnutí, začal razantně brzdit. Tak razantně, že náklad, který vezl na korbě, setrvačností vypadl ven a zasypal silnici. A také auto řidiče, který kolizi způsobil.

iZdroj fotografie: Polizia Locale Reno Galliera

Dalo by se říct, že lepší mít na kapotě náklad hnoje než třeba náklad cihel či lešenářských trubek, to je určitě pravda. Nicméně z fotek, které policie zveřejnila na svém facebookovém profilu je patrné, že nešlo malou hrstku zvířecích výkalů, kterých se zbavíte vlhčeným ubrouskem. Na auto a na silnici dopadlo několik desítek kilogramů „voňavého“ biologického materiálu.

iZdroj fotografie: Polizia Locale Reno Galliera

Kolize se obešla bez zranění, řidič Audi, viník celého incidentu,“ jen se štěstím nezpůsobil fatální dopravní nehodu, způsobil si však způsobil nemalé náklady. O tom, kolik stojí hromada hnoje můžeme jen s trochou nadsázky spekulovat a odhadem půjde o pár eur za metrák. Vyčištění silnice už tak levná a jednoduchá procedura není. A odstranění páchnoucího materiálu ze spár mezi díly, z mřížky chladiče a motorového prostoru, kam hnůj jistě pronikl, také ne. Kompletní sanace karoserie, leštění a detailingu, může vyjít v přepočtu na pár desítek tisíc korun. 

Zdroj: Polizia Locale Reno Galliera

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou