Řidiče baworáku rozčílilo pomalé předjíždění. Rozhodl se pomstít vybržděním a došlo k incidentu

K nejnebezpečnějším manévrům v silničním provozu patří předjíždění. Spoustě řidičům počechrají nervy vozy, které proces zpomalují. A nenapadne je nic lepšího, než se pomstít.

                   

Běžně se na dálnicích stává, že téměř není možné předjet pomaleji jedoucí kolony automobilů v pravém pruhu. Na vině bývá většinou pomalé předjíždění, nejčastěji dvou kamionů, které trvá dlouho. A netrpělivým řidičům za nimi začínají pracovat nervy. Není ani výjimkou, že pak se snaží řidičům, kteří proces předjíždění zpomalili, pomstít nejrůznějšími způsoby.

Donutil dodávku zastavit

Prostě jim těch pár minut čekání v koloně pořádně osladit. Přesně to je ale příkladem naprosto špatného rozhodnutí, které může vést i k nebezpečným situacím. Pomalé předjíždění bylo i důvodem incidentu mezi dvěma řidiči, který zachytila palubní kamera. Na záběrech je vidět, jak řidič dodávky předjíždí v levém pruhu německé dálnice A2, která začíná v Porúří a končí na východním okraji Berlína.

iZdroj fotografie: Uživatel Midnight Runner / Creative Commons / CC BY-SA

Vzhledem k tomu, že vpravo jela kolona vozidel, trval manévr o něco déle.  Za ním jel osobní automobil BMW. Řidiče bavoráku pomalé předjíždění rozčílilo, a tak se rozhodl vyřídit si s řidičem dodávky účty. Když se mu ho podařilo předjet, zařadil se před dodávku a sešlápnul brzdový pedál. Šlo o hodně riskantní manévr, při kterém dodávka měla co dělat, aby do BMW nenarazila. Nakonec do něj ale drkla.

Policii řidiči nevolali

Obě auta skončila u pravého kraje silnice. Řidič bavoráku vystoupil z vozu, což na takovém místě při rušném provozu, kdy rychlost ostatních vozů přesahuje 100 km/h je samo o sobě je nebezpečné, a šel k řidiči dodávky. Dlouze si vysvětlovali, co se stalo. Řidič osobáku ukazoval na zadní nárazník svého vozu a tvrdil, že se do něj dodávka opřela. Pravděpodobně se rovněž domáhal náhrady škody.

Řidiče dodávky, která neměla ani škrábnutí, ale nepřesvědčil. Polici nevolal a naopak prohlásil, že má vše nahrané na videokameře umístěné ve voze. Řidič bavoráku policii také nepřivolal, vše si vyfotografoval a odjel. Ze záznamu je patrné, že to byl řidič bavoráku, kdo začal náhle brzdit před dodávkou, což způsobilo, že do něj lehce narazila. Incident, který začal neudržením nervů na uzdě, vyústil v lehkou srážku, ale následky mohly být i mnohem vážnější.

Zkusil na vás někdo podobný trik?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové