Řidiči kamionů hrají ruskou ruletu a natáčí se u toho. Mají novou, nebezpečnou zábavu, riskují život svůj i lidí okolo

Vidět řidiče kamionu, jak jede záměrně vstříc absolutnímu riziku, je snadné. Video zachycuje bezduchý hazard na silnici.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je to k neuvěření, ale řidiči nákladních aut skutečně přestali hledět na zdraví a životy. Začali se za jízdy bavit způsobem, který je stejně riskantní, jak cvakání si u hlavy revolverem nabitým nábojem. Dřív nebo později někdo zemře. Bez přehánění. A policie je na ně krátká. I když je chytí při činu.Na videu je vidět, o co se jedná.

Jezdit smykem s návěsem, proč?

Řidiči jedou vysokou rychlostí a za jízdy se pokusí rozhoupat návěs, který mají za tahačem. Cílem je rozkývat návěs jako kyvadlo, minimálně jednou na jednu stranu a jednou na druhou stranu. Zjednodušeně řečeno, řidič se snaží driftovat s celu vlečenou soupravou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důvodem je pravděpodobně zábava, jinak si nelze domyslet, proč toto šílenci dělají. Podle všeho se zdá, že ví, že jsou natáčeni na video a předvádějí se. Jde o show. Někdy probíhají tyto šílené manévry na opuštěné silnici, bohužel ale jindy je tato kratochvíle páchána mezi lidmi, v zastavěné oblasti.

Rozkývaná cisterna je neovladatelná

Jak je patrné z videa, tak kyvadlo dělají řidiči jak s otevřenými korbami, tak i se soupravami cisteren. Což je ještě riskantnější, protože tekutý obsah chytne neovladatelnou hybnost a auto stabilizovat je pak skutečně obtížné. A samozřejmě u vysoce hořlavého obsahu hrozí riziko exploze.

Nelze určit, v jaké zemi byly záběry pořízeny, dá se usuzovat podle okolí na jižní Ameriku. Problém je, že pokud policie zastaví takového řidiče, bez důkazního materiálu, videa se zachyceným driftem, a čitelnou registrační značkou, je téměř bezmocná. U nás by toto asi neprošlo, a díkybohu že se to ani neděje. 

Co vy na to, chápete proč to dělají?

Zdroj: Evan Piston
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články