Řidiči se během policejního pronásledování podařilo natankovat na čerpací stanici a ujet. Na výzvy policistů nereagoval, co v takovém případě hrozí?

Jen těžko se popisuje tento příběh, jak řidič motocyklu dokázal ujíždět policistům, a dokonce ještě stihl natankovat.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vskutku neuvěřitelné a vyloženě nemožné! Policisté se pokusili zkontrolovat řidiče jedoucího na motocyklu. Ten však ve chvíli, kdy uviděl majáky, začal ujíždět. Co se stalo potom, ještě nikdo neviděl. Nepochybně šlo o jeden z těch náročnějších zásahů pro policisty vzhledem k tomu, že muž jedoucí na motocyklu projížděl každou mezeru mezi auty.

Jak si mohl řidič stihnout natankovat?

Policisté se pokusili zastavit motorkáře jedoucího vysokou rychlosti a hlavně bez registrační značky. Ten však na policejní majáky nereagoval a pokračoval dále v cestě. Okamžitě se rozhodli, že motorku začnou pronásledovat. I přes opakované výzvy motorkář nezastavil.

Po hodině pronásledování se policistům podařilo řidiče zadržet. Ten si dokonce během honičky stihl natankovat. Nebýt policejního vrtulníku, bylo by nemožné jej chytit. Podívejte se na záběry z honičky.

Co hrozí za úmyslné nezastavení na výzvu policisty?

Za úmyslné nezastavení na pokyn „Stůj“ přijde řidič o nejméně 5 bodů v rámci bodového systému. Jedná se o jeden ze závažnějších přestupků. Nelze jej řešit na místě udělením blokové pokuty. Po jeho spáchání je s řidičem zahájeno správní řízení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve správním řízení pak hrozí sankce 2 500 až 5 000 korun nebo 4 000 až 7 500 korun, spáchá-li tento přestupek 2× a více za posledních 12 měsíců. Za spáchání tohoto přestupku může řidič dostat i zákaz řízení motorových vozidel, konkrétně na 1–6 měsíců dle závažnosti přestupku.

Zdroj: ABC7, Zákony pro lidi

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články