Řidiči se podařilo během jednoho dne 12krát porušit pravidla silničního provozu

                   

V poslední době je provoz na silnicích čím dál větší a hustější, takže řidiči si musejí dávat opravdu velký pozor. Stačí jen chvilka nepozornosti, a snadno může dojít k nějaké nehodě, která už nepůjde vrátit. Zejména ve městech nebo na dálnicích by měli být řidiči ostražití a sledovat provoz před sebou na max. Jsou ovšem situace, kdy lidé pozor nedávají, a tak se stane, že řidič poruší pravidla silničního provozu i 12krát za jeden den. Je to tedy už extrém, ale takové situace se opravdu stávají.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Systém stíhá bezohledné řidiče

Na Ukrajině byl zaveden systém automatického zaznamenávání dopravních přestupků v pravý čas. Systém tak může skutečně pomoci snížit počet bezohledných řidičů, kteří se prohánějí po silnicích. Budete se divit, ale jejich čím dál více. Současným držitelem bezohlednosti na silnici je řidič s vozem Toyota RAV 4, který byl zadržen během jednoho dne 12krát za překročení maximální povolené rychlosti.

Zaplatí 12 pokut

13.června tohoto roku projel crossover Toyota RAV 4 podél dálnice u Kyjeva rychlostí 121 km/h, což je o 31 km/h rychleji, než je na této dálnici povolená rychlost. Kamery tuto rychlost zaznamenaly, a nejen toto překročení. Zaznamenaly, že totéž auto, resp. tentýž řidič, porušil pravidlo rychlosti na této dálnici 12krát. Znamená to tedy, že mu dojde 12 dopisů s překročenou povolenou rychlostí a bude je muset zaplatit.

O 117 km/h rychleji

Řidič Toyoty ovšem nebyl jediný, kdo porušil povolenou rychlost. Stejně tak zaznamenaly kamery na jiné dálnici vozidlo Mercedes S63, které se prohánělo rychlostí 217 km/h, což je o 117 km/h rychleji, než je na dálnici povolená rychlost. Během prvních deseti dnů, co systém funguje, bylo zaznamenáno přes 200 tisíc případů překročení rychlosti. Systém je tedy určitě správným krokem, protože někteří řidiči mají pocit, že mohou na dálnici všechno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články