Kamioňáci vymysleli past na hříšníka. Řidič osobního vozu byl na místě potrestán za vybržďování

Dělat někomu naschvály na silnici se zkrátka nevyplácí. Jeden muž chtěl potrestat řidiče kamionu, ale nakonec byl z celé situace velmi překvapený.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Kto Ci Dał Prawo Jazdy
                   

Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste jeli po dálnici a do vašeho pruhu se před vás zařadilo vozidlo, které začalo prudce brzdit. Takovému případu se říká vybržďování a kvůli tomu může dojít k dopravní nehodě. Nespočet takových praktik bylo zaznamenáno palubní kamerou vybržďovaného vozidla a padly za ně tresty. Občas se tyto případy dostanou až do televize. Podobná situace, ve které se řidič SUV rozhodl potrestat šoféra kamionu, se dostala na sociální sítě. Následky této praktiky však nečekal ani sám řidič osobního vozidla.

Rozhodl se pro pomstu

Lidé se občas chtějí pomstít člověku, který jede pomalu levým pruhem a nezařadí se do pravého nebo pomalu předjíždí. Ve většině případů chtějí být prvními, kdo projede levým pruhem a nechtějí být zdržováni pomalejšími vozidly. V opačném případě si počkají až se pomalejší vůz zařadí do pravého pruhu a oni si poté najedou před něj. Následně začnou prudce brzdit nebo úplně zastaví. Řidiči japonského vozidla se na cestě nejspíš také něco nelíbilo a rozhodl se pro tuto praktiku na dálnici také.

iZdroj fotografie: Unsplash

Najel si před kamion a začal střídavě prudce brzdit a zároveň se rozjížděl. To, co však nepředpovídal, se mu záhy stalo osudné. Po této situaci se už pravděpodobně pro vybržďování nikdy nerozhodne. Řidič kamionu totiž nebyl sám, kdo právě projížděl po tomto úseku dálnice. Ostatní šoféři kamionů si případu všimli a rozhodli se na osobní vozidlo nastražit past. Jejich akce proběhla hladce a ze začátku si šofér SUV ničeho ani nevšiml. Po chvíli byl obklopen několika kamiony a nemohl nikudy ujet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro vybržďování už se pravděpodobně nerozhodne

V momentě, kdy mu došlo, že kamiony postupně zpomalují, se pokusil ujet, ale nákladní automobil mu cestu zablokoval. Nakonec se přestal snažit a vzdal to. Postupně všichni zastavili a řidič SUV byl zablokován uprostřed. K jeho vozidlu se seběhlo hned několik šoférů kamionů a začala výměna názorů přes sklo. Z osobního vozidla řidič nevystoupil a když se po několika minutách vrátili všichni do svých vozidel, čekal už jen na moment, kdy bude mít možnost rychle odjet.

Jaký trest byste uložili řidiči SUV?

Zdroj: Kto Ci Dał Prawo Jazdy

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články