Řidiči této značky jsou podle statistik nejhorší. Možná se to říká i o vás

                   

Jezdíte pravidelně, a když vidíte auto určité značky, dáváte si na něj už jenom z principu pozor? A potom máte svou vlastní statistiku toho, jací řidiči kterých aut jsou nejhorší? Je pravdou, že tato soukromá statistika nemusí být stoprocentní. A tak je tu ještě jedna objektivnější, od společnosti Peter Vardy, která mapovala chování 2 000 řidičů ve Velké Británii. A výsledky jsou celkem zajímavé.

Mnoho z řidičů nedodržuje předpisy

Podle studie je na silnicích celkem běžné, že řada řidičů nedodržuje předpisy. V tomto jasně dominují řidiči značky Suzuki a Ford, kterých nedodržuje předpisy celých 75 procent. Naopak řidiči vozidel Ford jsou nejvíce disciplinovaní, jelikož předpisy nedodržuje zhruba 45 procent řidičů. Zdá se to jako velké číslo, ale ruku na srdce – kdo jezdí pravidelně padesátkou v obci a kdo pravidelně dodržuje úplně vše?

Jízda odpovídající schopnostem

Jsou značky, které si často pořizují ti, kteří velmi často riskují a kteří jezdí nad své schopnosti. A potom tu jsou tací, kteří jim věří, a jejich jízda odpovídá tomu, co umí. Sem se řadí řidiči vozidel Renault, kteří získali hodnocení 8,2. Naopak těmi, kteří získali hodnocení nejmenší, byli řidiči značek Volvo, kde se hodnocení pohybovalo na hranici 6,3. Zajímavé bylo, že čím byl vůz chytřejší, tím nižší hodnocení řidič získal. Začal více spoléhat na své auto, což se podepsalo na tom, že se nebál více riskovat.

Rozhodovat může i lokalita

Zajímavé výsledky přinesl průzkum i v oblasti toho, že o tom jak který řidič jezdí, rozhoduje i samotná lokalita, odkud řidič pochází. I vy jistě máte řadu soukromých statistik, které se vážou nejenom ke značkám aut, ale i k registračním značkám. A podobně tomu mají řidiči ve Velké Británii, kde se studie prováděla. Jako nejodvážnější a nejvíce riskující řidiči byli hodnoceni ti ze Sheffieldu. Naopak ti nejlepší jsou z Edinburghu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články