Zběhlí řidiči vozí v autě obyčejnou tužku. Kdo zjistí důvod, bez váhání si ji dá do vozu také

Obyčejná tužka je vlastně dost neobyčejná, pro řidiče jde o nenahraditelnou pomůcku. Využije ji každý, kdo potřebuje rychle sáhnout po psací potřebě i korekční tyčince.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
                   

Dnes je obyčejná tužka už poměrně upozaděná psací potřeba. Poznámky si lidé píšou do mobilu, propisek se povaluje na každém rohu celá hromada, jde o tradiční reklamní předmět. Méně často, než tužku je vidět v ruce pisatelů snad už jen plnící pero. Přesto ale existují důvody, pro vozit obyčejnou tužku v autě, zkušení motoristé to ví a nedají na ni dopustit. Jak se dá na cestách tato psací potřeba využít?

Tužka je psací potřeba do každého počasí

Samozřejmě že po tužce lze sáhnout vždy, když potřebuje člověk něco napsat, ale takových situací není v autě pravděpodobně tolik. A kromě tužky musí mít řidič po ruce i papír. Dobrá, lístek z parkovacího automatu najde v kabině vozu asi kde kdo. Jedním z důvodů, proč mít v autě obyčejnou tužku je rychlost, s jakou se s ní dá psát, v podstatě na jakýkoli materiál.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Pokud se něco přihodí a řidič si potřebuje něco rychle poznamenat, například registrační značku kolem jedoucího auta, obyčejnou tužkou může psát téměř na cokoli. A pak lze nápis snadno odstranit, když si poznámku přenese třeba do diáře. Kromě psaní je tužka vhodnější na kreslení. Pozor ale, na druhou stranu při dopravní nehodě je obyčejná tužka pro svou prchavou podstatu zcela nevhodná.

Levná korekční tyčinka, tyčka na lovení klíčů

K podpisu protokolu nebo k vyplnění záznamu o dopravní nehodě tužku nepoužívat! Tam se bez modré propisky řidič neobejde. Nicméně, pokud je zima, venku mrzne, tak náplň propisky může ztuhnout natolik, že nejde použít. Nebude psát, tužka ano. Obyčejnou tužku je možné použít k drobným renovacích a retuším. Malé škrábance a praskliny na povrchu s tmavou barvou se dají jednoduše opravit či zamaskovat. Nejde o plnohodnotnou korekční tyčinku, ale jako levná a rychlá alternativa obyčejná tužka postačí.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Tužka je také výtečnou pomůckou, pokud řidiči zapadne něco do nějaké spáry, škvíry, či úzkého prostoru. Velmi často se stává, že něco spadne do místa mezi středovým tunelem a sedačkou. Pro ruku je obvykle toto místo až moc úzké, nožem by řidič poškodil čalounění. Tužka se dá použít jako tyčka, kterou se ztracený předmět, obvykle klíč, z mezery vystrčí či vytáhne.

Co vy, máte také v autě obyčejnou tužku?

Zdroj: WhatCar
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví