Řidička nechala auto pod kapající vodou. Ráno bylo obalené ledem

Když necháte vůz pod kapající vodou ve velkých mrazech, může dojít ke katastrofě. K jak velké zjistila i řidička v USA.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv patří americký Texas k teplým krajinám, zimy v něm bývají tuhé. O tom se přesvědčila i řidička starého Fordu Focus, který jedné noci zaparkovala na prázdném místě ve vícepodlažním parkovacím domě. Nevšimla si ovšem prasklé trubky, z níž kapala voda přímo na její vůz. A když se k němu ráno vrátila, našla ho doslova proměněný k nepoznání.

Kapající voda a mráz není pro auto dobrá kombinace

Příroda je mocná a mráz je toho důkazem, při dostatečně nízké teplotě zamrzne i dravá tekoucí řeka. Na internetu je spousta videí, jak se proměnil během pár hodin i menší vodopád, a rychlost vody jako by nic neznamenala. O tom se nakonec nechtěně přesvědčila i Kiana Rose, která svůj vůz tak nešťastně zaparkovala pod prasklé potrubí, co odvádělo vodu z horního podlaží.

Když se ráno vrátila ke svému vozu, aby odjela do práce jako každý den, měla smůlu. Byl totiž celý pokrytý silnou vrstvou ledu, takže se do něj ani nedalo dostat. Možná kdyby si kapající vody všimla, mohla si tohle nemilé překvapení ušetřit. Musela by ostatně i zaparkovat v jiném patře, neboť v tomhle způsobilo prasklé potrubí silnou ledovku úplně všude.

Abnormální zima způsobila, že původně malá skulina v potrubí praskla a nabrala rozměrů, kvůli nimž z něj tekl větší proud vody. Žena však nakonec nemusela volat odtahovku, pomohla jí ostraha objektu a začala vůz rozpouštět teplým vzduchem a vodou. A po asi 30 minutách se také podařilo. Bylo však potřeba oživit baterii, která mráz nepřežila, a tak řidička zamířila rovnou do servisu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články