Řidička Fabie srazila důchodkyni přecházející přes přechod. Ta se jen zvedla, oprášila a šla dál. Máme video

Nejasná dopravní nehoda se odehrála v nedalekém Polsku, kde řidička srazila starší paní přecházející přes přechod. Ta se pouze zvedla a šla dál.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V minulém týdnu došlo k záhadné nehodě na křižovatce mezi dvěma varšavskými ulicemi. Mladší řidička zde srazila starší paní, která se bez jakéhokoliv rozhlížení snažila přejít přes přechod. Avšak poté, co se k incidentu všichni seběhli, se stařenka oklepala, pokrčila rameny a šla dál. Podívejte se na přiložené záběry níže a posuďte sami, co a proč se vlastně na videu stalo. Citlivějším osobám jeho zhlédnutí nedoporučujeme.

Je vina na straně řidičky, nebo stařenky?

To, na čí straně je vina, bude muset podle pořízených záběrů posoudit polská policie či případně soud. Podle některých komentářů jsou však za nehodu zodpovědné obě dvě osoby, neboť ani jedna z nich nezachovala dostatečnou opatrnost. Je však třeba vzít na vědomí, že když starší paní viděla, že se auto blíží vysokou rychlostí, zrychlila krok. A právě tím zvýšila i pravděpodobnost, že ji protijedoucí Škoda zasáhne.

iZdroj fotografie: Unsplash

Na druhou stranu je ale potřeba vzít na vědomí, že řidička Škody jela příliš rychle a brzdila pozdě. Dokonce se snažila před srážkou odbočit na chodník, a proto také narazila do sloupu. Těžko říct, kdo nese větší vinu. Při posuzování této situace je však třeba vzít v úvahu i to, že starší paní vstoupila na přechod pro chodce v době, kdy v pravém jízdním pruhu jel autobus. Právě ten jí totiž mohl mírně překážet ve výhledu, a proto si protijedoucího vozidla Škoda nevšimla včas.

Jak takovým situacím předcházet?

Pokud se blížíte k přechodu pro chodce a řídíte auto, je vždy dobré zpomalit. A to i v případě, když si myslíte, že se nemůže nic stát. Důležité je to zejména ve velkých městech, kde je hustší provoz a situace na silnici se může rychle změnit. Pokud naopak přecházíte silnici jako chodec, měli byste se vždy přesvědčit, zda se ani z jedné strany neblíží auto. Není nic důležitějšího, než být opatrný. Zde se můžete podívat na odstrašující případ: 

Druhým pravidlem, které byste měli dodržovat, je nepřecházet silnici, když vám ve výhledu brání například autobus nebo jiné větší vozidlo. Vždy je přeci lepší počkat déle, než se dostat pod kola rychle jedoucího auta. Buďte proto opatrní, a to zejména na frekventovaných silnicích a ve velkých městech.

Stala se vám někdy jakákoliv nehoda? 

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě