Mladík v BMW byl tak opilý, že po nehodě usnul v příkopu. Ze spánku ho probudili až zasahující policisté

Ke kurióznímu zásahu vyjížděli za tmy policisté. Mladý řidič totiž po nehodě usnul za volantem svého vozu značky BMW a přišel o řidičské oprávnění.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Nehod zaviněných nepozorností při řízení vlivem alkoholu v krvi není zrovna málo. Stejně tak je tomu i v sousedním Polsku. I přesto, že většina dopravních nehod je způsobena nedáním přednosti v jízdě nebo nepřiměřenou rychlostí, řízení pod vlivem alkoholu také hraje ve statistikách svou roli. Polský mladík sedl za volant pod vlivem alkoholu a probudil ve až v příkopu ve společnosti několika policistů.

V krvi více jak 1,5 promile

Zopakovat pravidla silničního provozu by si měl zjevně mladík z Polska. Na studium bude mít určitě mnoho času, jelikož si za svůj nezodpovědný čin vysloužil ztrátu řidičského oprávnění a hrozí mu až dva roky odnětí svobody. Za volant svého BMW totiž usedl pod vlivem alkoholu. Jen díky velkému štěstí nezranil další účastníky silničního provozu. Nehoda se stala v Marianówě v Łomze, kde mladík posilněný větším množstvím alkoholu ve večerních hodinách usedl za volant.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nezvládl ale řízení a skončil v příkopu. Mladíkovi bylo v autě zjevně útulno, proto po nehodě rovnou na místě usnul. Probudit ho měli až strážníci policie. Budili jsme ho poměrně dlouho, usnul hodně tvrdě,“ popisuje jeden ze zasahujících policistů. „Jakmile se vzbudil, byl z něj prokazatelně cítit alkohol,“ dodává. Provedená dechová zkouška ukázala, že měl chlapec v krvi přes 1,5 promile. Policisté mu rovnou zabavili řidičské oprávnění a hned druhý den byl obviněný z řízení v opilosti.

Řízení v opilosti v Česku

„Konfrontace s opilými řidiči je u nás poměrně běžná,“ vysvětluje polský policista. „I přesto, že řidičům hrozí 2 roky odnětí svobody se nebojí jít do rizika,“ dodává. V Česku sice řízení v opilosti není hlavní příčina nehodovosti, ale i přesto v letošním roce došlo už k více než 4 200 nehodám způsobeným požitím alkoholu. K podobným případům tak dochází i u nás. V roce 2010 lounští policisté vyšetřovali případ čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který ve svém voze narazil do sněhové závěje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve svém automobilu značky Škoda Octavia usnul a vzbudili jej až zasahující policisté. Řidiči bylo naměřeno 1,95 promile alkoholu. I 51letý muž z Chomutovska usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 2,44 promile alkoholu. V obou případech nedošlo ke zranění jiných účastníků silničního provozu, ale oba řidiči čelí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

S jakým nejzajímavějším případem jste se na silnicích setkali vy?

Zdroj: Policie

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění