Rodinné auto a neomezený rozpočet: Tyhle kousky budou skvostem vaší garáže

                   

Rodinné auto by mělo být především praktické. Jak pokud jde o místo pro zavazadla, tak i místo pro pasažéry. K tomu by se mělo přidat také určité pohodlí během cestování, hlavně na delší výlety. Dále do hry samozřejmě vstupuje i rozpočet. Jak peníze určené na koupi auta, tak i finance spojené s náklady, pokud jde o spotřebu. Co by se stalo, kdybyste si dané výdaje mohli odmyslet a disponovali tak neomezeným rozpočtem? Potom byste si jako rodinná auta mohli pořídit třeba i tyto kousky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Tohle SUV nejenom skvěle vypadá, ale rozhodně nezklame ani svou praktičností. Tento model má však oproti řadě konkurentů výhodu i v tom, že když sešlápnete plyn, stane se něco, co u běžného rodinného vozu není příliš běžné. Auto až neuvěřitelně zrychlí a stovku budete mít na tachometru za 3,7 sekundy. A to díky motoru V8 o objemu 6,2 litrů. Takže pokud máte přes tři miliony, běžte do toho.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Hummer H1

Tohle auto je skutečná legenda. Tak proč by nemohlo dobře posloužit také jako rodinný vůz? Hlavně pro ty rodiny, které mají rády výlety do přírody. S tímto vozem se dostanete doslova kamkoliv. Když zvládne války, tak jeho sériová silniční verze bez problémů zvládne i více či méně náročný terén. A navíc se za vámi v tomto voze stoprocentně každý otočí, tím si buďte jisti. A kolik vás auto bude stát? Má-li být alespoň trochu ucházející, je dobré počítat s tím, že pod dva miliony patrně nepůjdete.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

ABT RS6-R

Audi od tuningového studia ABT znamená jistotu jedinečnosti. Pokud s tímto autem vyrazíte na silnici, jenom málokdo bude tušit, že jste si ho nezvolili, abyste ukojili svou řidičskou vášeň, ale že jste si ho zvolili proto, že jste hledali praktický rodinný vůz. Tou hlavní třešničkou na dortu není dokonalý vzhled, vozu, ale jeho výkon. Původní motorizace V8 s výkonem 600 koní byla ještě o něco vylepšena na hodnoty 740 koní a 920 Nm. Stovku tak máte na tachometru za 3,2 sekundy. A to je u rodinného vozu, který disponuje zavazadlovým prostorem 565 litrů opravdu skvělé. Jenom je třeba mít necelé dva miliony v kapse.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Alpina B5 Touring

I tohle může být zajímavé rodinné auto, pokud nemáte omezený rozpočet a nechcete se smířit s průměrem. Podobně jako u Audi, tak i v případě BMW se můžete vydat velmi originální a zajímavou cestou. Stylový design, dostatečná praktičnost v podobě zavazadlového prostoru, a opět dokonalý výkon. Motor V8 o objemu 4,4 litru je schopen nabídnout 608 koňských sil. A pokud by to na vás bylo přece jenom moc, můžete sáhnout po ještě o kousek rodinnější verzi s motorem V6 a výkonem 388 koní, která však už může přece jenom směřovat do průměrnosti. A cena? Tři miliony na kontě jsou nutností.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes R63 AMG

I tento automobil se může stát skvělým rodinným vozem pro toho, kdo nehledí na rozpočet. Stylové a hlavně praktické kombi bez problémů přepraví početnou rodinu i s jejími zavazadly kamkoliv. A to s jistotou opravdového komfortu. A jelikož není problém cestovat dokonce i v šesti, můžete vzít na výlet i své přátele. A ukázat jim, jak skvělé je mít pod kapotou motor V8 o objemu 6,2 litrů s výkonem 510 koní. I takto velké a těžké auto dokáže rozjet na stovku za méně než 5 vteřin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články