Co když natankujete natural 98 místo 95? Zlepšuje to výkon?

Podívejte se, jak se projeví, pokud do auta natankujete Natural 95 nebo 98. Redaktoři týdeníku Motor otestovali Audi S3 na dynamometru, a výsledky asi mnohé nepřekvapí.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Redaktoři týdeníku Motor se rozhodli otestovat Audi S3 na dynamometru. Nejprve bylo vozidlo natankována palivem natural 95, a poté natural 98. Přineslo to nějaké zásadní změny? Čas akcelerace ani plynulost jízdy zůstala de facto nezměněná. Přesto má „vyšší palivo“ motoristům co nabídnout.
Stojí za to dražší natural 98 místo 95?

První měření na dynamometru bylo provedeno s palivem 95. Vůz měl na toto palivo 308 koní. Po spotřebování celé nádrže a natankování paliva 98 byl znovu zkontrolován výkon vozu. Jak se ukázalo, vzrostl na 316 koní. Redaktor časopisu však správně zdůraznil, že tento výsledek vychází v rámci chyby měření. Kromě výkonu byl také měřen výkon vozu pomocí dvou druhů paliva různých značek.


iZdroj fotografie: Unsplash

Co je teda lepší?

Na druhou stranu v tomto případě zrychlení Audi S3 na 60 km/h trvalo u obou typů benzinu stejně, tj. 2,4 s. V případě sprintu na 100 km/h taky nebyly žádné viditelné změny. Auto při natankované nádrži, ať jedním tak druhým typem paliva, dosáhlo rychlosti 100 km/ h přesně ve stejnou 5,1 sekundy. Obě paliva se tedy zdají byt stejná. To však neznamená, že se neoplatí používat natural 98.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyplatí se tankovat prémiové palivo?

Jak správně poznamenal redaktor týdeníku Motor, natankovaní nádrže benzínem 98 má smysl zejména v případě automobilů, u nichž výrobce nestanoví jiný druh paliva. V případě testované Audi S3 německý koncern umožňuje použití jak natural 95, tak i to s nízkým oktanovým číslem 91.

Náš názor na tankováni prémiových paliv

Tankováním prémiových paliv uděláte svému vozu radost. Možná se to neprojeví na výkonu ani spotřebě, ale čistotu a zdraví motoru tím jednoznačně podpoříte.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 5024 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Osudové chyby Němců při vylodění v Normandii mohly změnit historii. Zmatek ve velení a brilantní zpravodajská hra spojenců hrály klíčovou roli
Události247.cz
Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku
VědaŽivě.cz
Kdy nám dojde ropa? Dopad bude tvrdší, než si vůbec dokážeme představit. Změní se chod celého světa
adbz.cz
Unikátní průhledné sukulenty zvládne pěstovat i naprostý lenoch. Vypadají jako křišťálové šperky a jsou absolutně nenáročné