Zaparkoval na cizím pozemku. Zemědělci se to nelíbilo, a tak jeho nebohé auto zdemoloval traktorem

Řidič zaparkoval svůj Opel Corsa opravdu nevhodně. Arogantní chování se mu nevyplatilo, dotčený farmář se mu pomstil neuvěřitelně krutým způsobem.

i Zdroj fotografie: Zetor
                   

Některé typy lidí není zkrátka radno pokoušet. Můžete se dočkat reakcí, které byste opravdu nečekali ani v tom nejhorším snu. Co na tom, že můžete být v právu nebo může jít o maličkost, která se v běžných situacích řeší domluvou, maximálně ostřejší výměnou slov. A je také úplně jedno, se nakonec třeba všichni sejdete u soudu a ten soud taky případně vyhrajete. V tom lepším případě máte zničené auto a je před vámi dlouhá cesta, jak se domoci svých peněz.

Corsa skřípala, jako by jí na nože bral

Přesně to se stalo nejmenovanému majiteli Opelu Corsa v britském okrese Durham. Přitom situace, ze které konflikt vznikl nebyla výjimečná a stane se leckomu: venku je hezky, jdete se projít a ani vás nenapadne, že pozemek, na kterém necháváte svoje auto, a nemusí jít o milionové Porsche, je soukromý a je na něm zákaz stání. Majitele Corsy zřejmě nic podobného nenapadlo také. A určitě také netušil, že farmář Robert Hooper opravdu nemá pro parkování na svém pozemku pochopení.

iZdroj fotografie: Opel

Co se přesně odehrálo předtím, než rozezlený farmář přijel se svým nakladačem balíků a místo píce pro svůj dobytek na něj nabral německý kompakt se už zřejmě nedozvíme a rozhodnout bude muset až soud. Verze obou mužů jsou pochopitelně rozdílné. Od alkoholu po jednom pivu až po fyzické napadení z druhé strany. Co je naopak zcela zřejmé je to, že Robert Hooper Corsu opravdu nabral a ze svého pozemku jí doslova vynesl v zubech. Velmi ocelových zubech.

Jak podobnou situaci řešit v Čechách?

Přes sympatie, které toto „řešení traktorem“ v mnohých vyvolá, stejně jako slovech o správné odplatě musíme hned v úvodu konstatovat, že ani v Čechách byste s podobným vzetím spravedlnosti do svých rukou pravděpodobně neuspěli. Dovolíme si na osvětlení situace malou právní vsuvku, týkající se dvou principů: principu subsidiarity a principu proporcionality. První z nich říká, že se nesmíte dopustit útoku v případě, pokud by útok druhého člověka šlo vyřešit jinak.

iZdroj fotografie: iStock

A to by tady rozhodně šlo, v první řadě pochopitelně zavoláním policie. Ostatně, je to její „džob“. Druhý princip se nazývá principem proporcionality a souvisí s domýšlením následků vlastních činů. Jinými slovy, pokud odstěhujete Corsu traktorem a ještě takto poměrně brutálním způsobem, musí vám být zřejmé, že vaše jednání je silně neproporční. Cizí vůz na pozemku nikoho neohrožoval a musíte domýšlet, že jeho odtlačením jej můžete vážně poškodit.

V podobných případech je tedy vhodné se oprostit od emocí, byť chápeme, že vás cizí auto na vašem pozemku může iritovat. Pokud ani opakovaná domluva s jeho majitelem nepomůže, nezbyde než se skutečně obrátit na policii, případně se můžete pokusit dostat vozidlo z pozemku tak, aby nedošlo k jeho poškození. Určitě nemá smysl si komplikovat život pro něčí aroganci a bezohlednost, a ještě se kvůli někomu případně nechat „vláčet po soudech“.

Jak byste podobnou situaci vyřešili vy?

Zdroj: TopGear

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!
adbz.cz
adbz.cz
Nebezpečné chyby při skladování hub. Češi jsou na to experti, přitom by stačilo použít selský rozum