Kamenolom skrýval velkou sbírku. Náhodný kolemjdoucí objevil opuštěná Porsche 928 v milionové hodnotě

Nalézt opuštěnou sbírku cenných a legendárních aut se nepoštěstí jen tak někomu. Existuje ale mnoho lidí, kterým se podobné objevy podaří, aniž by to čekali.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina příběhů o tom, jak se nálezcům podařilo najít mnoho starých aut na jednom místě, je spojená se starou budovou či jiným pozemkem, který někomu patří. Jsou však i venkovní prostory, na nichž čas od času někdo najde zapomenuté vozidlo. V tomto případě jich bylo hned několik a nejednalo se o obyčejnější stará auta, ale o ty, která jsou dnes velice žádanou klasikou.

Nezájem o Porsche 928

Vždy jsou na trhu vozidla, s nimiž se jejich výrobci snaží nahradit jiná, ale některá nemají u zákazníku příliš velký úspěch. Podobně je na tom i Porsche 928, které se několik let snažilo nahradit ikonické Porsche 911. Sběratelé se na ně příliš nesoustředili a primární pro ně bylo Porsche 911. To je pro mnoho lidí mnohem cennější, ale o 928 začíná být v poslední době zájem i ze strany sběratelů, kteří si je přidávají ke svým sbírkám.

Všiml si jich kolemjdoucí

Téměř nikoho by asi nenapadlo, že při procházení pustou krajinou narazí na tento objev. Muž jménem Steve Rhodes hledal vhodné místo pro natáčení nového televizního seriálu. V opuštěném kamenolomu nedaleko města Moorpark v okrese Ventura si Steve všiml sbírky osamocených aut. Samozřejmě se po chvilce začal zajímat o to, proč tam tato vozidla jsou a zda někomu patří. Většinu odpovědí na své otázky našel.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Steve Rhodes

Majitel je znám

Auta byla na pozemku majitele vystavena proto, že jej o to poprosil jeho přítel. Nikdy se pro ně však nevrátil. Pro některé lidi může být celkem zajímavé, proč se někdo vzdal tolika aut. Celkem je zde 13 Porsche 928. Nelze se k nim ani dostat, protože je pozemek hlídán kamerami. K autům vede jediná cesta, na jejímž konci se nachází brána před pozemkem. Ta je opravdu veliká a bylo by náročné ji překonat.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Steve Rhodes

Rhodes varuje všechny případné zloděje a dobrodruhy, aby se ani nepokoušeli auta ukrást, protože jsou pečlivě hlídána. Majitel nemá zájem je opravovat a s největší pravděpodobností je ani v brzké době neprodá. Pro některé automobilové nadšence je pohled na takto stojící a opuštěná auta velmi smutný, ale nikdo netuší, kdy se s těmito vozidly začne něco dělat.

Jaké máte zkušenosti s vozy Porsche?

Zdroj: Steve Rhodes

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy