Vozy značky Alfa Romeo čeká zajímavá budoucnost, už nikdy nebudou jako dřív. Změna je větší, než byste čekali

Vedoucí Alfa Romeo poskytl informace o tom, jaká budoucnost čeká jejich automobily. Fanoušci italské značky budou dozajista spokojení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jean-Philippe Imparato, vedoucí italské značky Alfa Romeo, nedávno poskytl rozhovor francouzskému obchodnímu časopisu BFM Business. V něm hovořil o tom, co můžou fanoušci od značky do budoucna očekávat. Hlavním tématem byl především zánik spalovacích motorů a rozvoj elektrických automobilů, který se v poslední době stává čím dál víc diskutovaným. Fanoušci značky, stejně jako všichni skuteční milovníci automobilů, tak nejspíše budou velmi spokojeni s tím, co nového mohou od italské značky očekávat. 

Alfa Romeo je na novou éru připravená

Budoucnost značky Alfa Romeo byla stejně jako jmenování bývalého šéfa Peugeotu na pozici výkonného ředitele italské ikony jedním z nejřešenějších témat během rozhovoru. Řeč je samozřejmě o Jean-Philippe Imparatovi, který hrdě prohlásil, že se narodil v Giulii, a proto ví, co má dělat. Vzhledem k jeho úspěchům dosaženým v Peugeotu se Tavarezovo rozhodnutí poslat ho na druhou stranu Alp, aby oživil slavné jméno z Apenin, zdá být zcela logické.

iZdroj fotografie: Depositphotos

První věcí, kterou Imparato během rozhovoru o budoucnosti Alfa Romeo řekl, bylo, že těžištěm designu italské značky (jak inženýrského, tak stylového) bude vždy řidič. Podle něj budoucí modely budou jako vždy vzbuzovat emoce. To by tedy mělo platit i v období, kdy bude na trhu k dispozici pouze elektrický motor a vozům tak bude chybět uhrančivý hluk spalovacích motorů. Alfa Romeo se, stejně jako mnoho dalších v automobilovém průmyslu, připravuje na novou éru dopravního průmyslu. Vše tak přizpůsobuje elektromobilitě.  

Alfa Romeo v tom má jasno

„Alfa Romeo… Mám v tom velmi jasno. Značka bude mít vždy rozhodující pozici. Řidič bude vždy středem designu našich vozů, a proto plánujeme do kabiny nainstalovat co nejméně obrazovek. Neprodáváme iPady zabalené v automobilové podobě. Prodáváme Alfu Romeo,“ řekl s jediným nádechem Imparato. Italská značka by tak měla zahájit elektrifikaci již v roce 2024, aby se do roku 2027 stala čistě elektrickou značkou. 

iZdroj fotografie: GAC Group

Imparato také během rozhovoru zdůraznil, že tato značka zůstane součástí karavanu Formule 1. Při této příležitosti rovněž zmínil, že Alfa Romeo je jednou z nejpopulárnějších automobilových značek současné doby a že na světě existuje jejích více než dvě stě oficiálně registrovaných fanklubů. „Nejedná se o malý počet, a proto bychom jim měli do budoucna dopřát jenom to nejlepší,“ zakončil rozhovor Imparato. 

Zdroj: AutoNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články