Kromě německých dálnic by mohla být neomezená rychlost i v jiných zemích. Cílem je zvýšení bezpečnosti

V Rusku se chystá navýšení maximálních rychlostních limitů na některých dálnicích. V řešení je maximální rychlost až 150 km/h.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Milovníci rychlosti si jezdí pro svou vášeň často k našim sousedům do Německa, kde mají některé dálnice s neomezenou rychlostí. Podle nových informací by se k podobnému kroku mohly chystat i další země. Zde by se měla maximální rychlost navýšit. Na většině dálnic je maximální povolená rychlost stanovena na 130 km/h. Koneckonců ani naši západní sousedé nemají všechny dálnice bez limitu. Další zemí, kde by se měla nejvyšší povolená rychlost zvýšit, je Rusko.

Rusko se chystá zvýšit rychlostní limity na některých dálnicích

Jak už tak bývá zvykem, Rusko nechce být pozadu ani o krok a rozhodlo se pro navýšení rychlostních limitů na svých dálnicích. Některé země se snaží řidiče spíše zpomalit, aby klesly počty nehod na dálnicích. Rusko však jde přesně opačnou cestou. Podle plánů mají být jejich dálnice jedny z nejrychlejších na světě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozhodnutí politiků a vedoucího dopravní inspekce Ruské federace mluví jasně

V tuto chvíli je maximální povolená rychlost na ruských dálnicích 130 km/h. To by se však mělo podle nových plánů změnit a rychlost by měla stoupnout až na 150 km/h. Takovýto krok by znamenal, že se provoz na ruských dálnicích stane jedním z nejrychlejších na světě. Tento předpis podpořila nejen politika, ale dokonce také vedoucí dopravní inspekce Ruské federace. Podle jeho slov však nebude tento limit platit po celé zemi, ale jen v určitých úsecích, kde to bude bezpečné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšení povolené rychlosti má mít za cíl bezpečnější provoz

Zvýšení rychlosti odůvodnili vrchní zastupitelé země tak, že když budou moci řidiči jet rychleji, nebudou muset podstupovat tak velké riziko při předjíždění. Celá doprava na dálnici tak bude bezpečnější. Jestli to však bude mít pozitivní, nebo negativní důsledky na bezpečnost provozu, se ukáže časem. V Rusku jsou řidiči pokutováni až při překročení rychlosti o 20 km/h, což bude v praxi znamenat, že po dálnici mohou jet až 170 km/h bez pokuty.

Zdroj: RussiaCarWeek

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články