Ruský Renault Arkana má zamířit do Evropy. Zmínil to jeden z šéfů značky

                   

Vůz s název Renault Arkana vám dost možná nic neříká. Ne proto, že debutoval teprve nedávno, ale proto, že nebyl představený pro evropský trh. Jeho premiéra proběhla v Rusku, jelikož právě pro místní trh je tento model primárně určený. Takové byly plány na tento celkem zajímavě a povedeně vypadající crossover. Nyní to však vypadá, že by se přece jenom mohl podívat do Evropy.

V roce 2021 v Evropě

Takto hovoří jeden z šéfů značky, který říká že Renault Arkana by nemusel být vůz pouze pro ruský trh, jelikož se uvažuje i o tom, že by se jeho prodej rozšířil i klasicky do Evropy. Zájem by podle všeho být mohl, a to už proto, že auto je designově velmi povedené a je označováno za povedeno kombinaci SUV a kupé.

Důraz na nízkou cenu

Vraťme se k tomu, že je Renault Arkana určený pro ruský trh. Zde má auto cílit spíše na zájemce, kteří mají omezenější rozpočet. To se podepisuje jak na celkové ceně auta, tak samozřejmě i na tom, co za svou kupní cenu dostanete. Auto je postaveno na řadě věcí ze známého lowcost modelu Dacia Duster. V interiéru byste tyto dva vozy rozeznávaly jenom velmi těžko.

Do Evropy patrně s novou motorizací

Co může být pro Renault Arkana v případě cesty do Evropy problém, to je motorizace. Zcela jistě bude muset dostat jiný motor než ten, který je k dispozici v Rusku. Zde má auto pod kapotou benzinovou motorizaci o objemu 1,6 litrů s výkonem 115 koní. Ta byla jeden čas i v Evropě, ale byla stažena z důvodu, že nedokáže plnit předepsané emisní normy. Je tedy celkem pochopitelné, že s tímto motorem to nepůjde.

Motorizace by však neměla být jedinou změnou. Spekuluje se o tom, že vůz bude výrazněji upraven tak, aby více vyhovoval evropskému zákazníkovi. Toto vyjádření si lze přeložit celkem jednoduše. Bude vylepšen, aby byl dražší a aby nekonkuroval zmíněné Dacii, které se u nás na starém kontinentě začíná dařit stále více.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články