S limitem 300 tisíc lze pořídit slušná nová městská auta. Vybrali jsme nejlepší

                   

Městské auto je pro řadu lidí skvělá vyhovující volba. Je ideální pro jednotlivce, bezdětné páry, nebo třeba jako takzvané auto pro manželku. Pokud i vy začínáte vybírat a segment A nebo B je tím směrem, kterým se ubírat, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zástupce s cenovkou do 300 000 Kč. A je z čeho vybírat.

Škoda Fabia

Asi nikoho nepřekvapí, že Škoda Fabia v našem výčtu tento populární model nesmí chybět. Pětidvéřový hatchback lze pořídit s malým motorem o výkonu 60 koňských sil, což do běžné popojíždění do města klidně stačí. V kombinaci s pětistupňovým manuálem dobrá volba pro méně náročné zájemce, pro které bude místem ježdění právě město. A nejenom v něm zaujme celkem příznivá spotřeba.

Renault Clio

Velmi populární auto po celé Evropě. I proto nesmí chybět ani v našem výčtu, který je omezený limitem 300 tisíc korun. Za tuto cenu se dá pořídit základní verze Life s tříválcem pod kapotou, který nabídne výkon 65 koní. Není to sice moc, ale na pár kilometrů po městě to rozhodně stačí. Pokud byste zatoužili po výkonnější verzi, která nabídne 100 koňský sil, je třeba si pár desítek tisíc připlatit – zde už budete přes limit.

Dacia Sandero

Známá rumunská lowcost automobilka také nesmí chybět, pokud vybíráme auto s cenovým limitem. A klidně můžeme zamířit k výbavovému stupni Stepway, který od základní verze nabídne i něco praktického nejenom v interiéru. Za tuto cenu nechybí třeba dotykový multimediální systém, zadní parkovací senzory, tempomat či vyhřívaná zrcátka.

Seat Ibiza

Nakoukněme také do Španělska, na Seat Ibiza, který také patří mezi ta auta, která s naším limitem můžeme pořídit. I když se může stát, že pár o tisícovek lehce přesáhneme, je o co stát. Získáme auto plné kvalitní výbavy, navíc v povedeném designu, které nezklame ani jízdními vlastnostmi a spolehlivostí. Tento pětidveřový hatchback bude do města (a nejenom tam) také jasnou volbou.

Kia Rio

Předposledním naším tipem na auta do města je Kia Rio. Hlavním kladem je rozhodně dostatek vnitřního prostoru, stejně jako možnosti personalizace. Pokud nechcete překročit rozpočet, sáhněte po motoru 1,2 s výkonem 84 koní, díky kterému auto opravdu nebude oproti některým výše zmíněným konkurentům nijak líné. Stovku zvládne za necelých 13 sekund.

Ford Fiesta

Výběr zakončeme vozem Ford Fiesta, který vás rozhodně zaujme svým povedeným vzhledem, ale i kvalitou. V našem hledáčku bude verze označená jako Trend, která má pod kapotou motor 1,1 s výkonem 86 koní. Počítejte s pětistupňovým manuálem, se stovkou pod 14 sekund ale i s tím, že udávaná spotřeba může být příjemných 5,7 litrů na sto.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články