S mobilem na cestách! Jaké aplikace vám nesmí chybět, ať už jedete kamkoliv?

                   

Aplikace v mobilním telefonu nám mají přinášet nejenom zábavu, ale mají nám přinášet také určité usnadnění našeho života. To platí i ve chvíli, kdy vyrazíme na silnice. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších aplikací, které jsou pro motoristy jako stvořené. Kterou z nich používáte vy?

Waze

Nejenom, že vám tato aplikace poslouží jako dobrá navigace. Zajímavostí je, že zde najdete i informace od ostatních řidičů o tom, kde je nebezpečí, kde je kolona, nebo kde je policejní hlídka a kde se měří rychlost. Kdo chce mít stoprocentní přehled o tom, co je před ním, bez této appky se neobejde.

Mapy

Jedná se o mapovou aplikaci vyvíjenou společností Seznam. Můžete sice argumentovat existencí Google Maps, ale buďte si jisti, že když pojedete do odlehlého koutu naší země, do zapadlé vesnice, budou to právě Mapy, které vám přesně najdou i konkrétní číslo popisné. U Googlu očekávejte maximálně nalezení ulice.

Google mapy

Pokud chcete využívat poměrně propracovanou navigaci, nebo jezdíte po různých místech Evropy, jsou Google Mapy rozhodně neocenitelným pomocníkem každého motoristy. Navíc potěší i možnost stáhnout si konkrétní úsek přímo do mobilního telefonu bez nutnosti obávat se čerpání dat – to se hodí hlavně při cestách mimo EU.

Zaparkuju

Míříte do Prahy a máte nervy z toho, kdo zaparkujete? S touto aplikací můžete starosti hodit za hlavu. Ukáže vám, kde parkovat zdarma a kde naopak zaplatíte. Když zvolíte placené stání, máte možnost ihned platit. Dobrá volba pro toho, kdo se v jednotlivých pražských zónách příliš nevyzná a nechce riskovat pokutu.

Dopravniinfo

Tuto aplikaci vyvíjí a nabízí samotné Ředitelství silnic a dálnic. Právě ta bývá tou první, kde se dozvíte informace o tom, kde jsou uzavírky a práce na silnicích. Získáte v ní ale i data u počasí na konkrétních silničních tazích. Zajímavou funkcí jsou záběry z dálničních kamer. Na nich se můžete na vlastní oči přesvědčit, zda to jede, nebo nikoliv.

Záchranka

Velmi prospěšná aplikace, která může zachraňovat životy. Jste účastníkem nehody a potřebujete zavolat sanitku? Vytočit číslo není problém, ale jak definovat svou polohu v místech, kde to neznáte? Tento problém vyřeší daná aplikace. Nejenom, že vás ihned spojí s dispečinkem, ale také mu odešle vaši přesnou polohu. Tím dojde k rychlejšímu vyslání zdravotníků a zvýšení šance na záchranu životů.

Car Camera

Plánujete si koupit on-board kameru, ale zatím k tomu nenastal správný okamžik? Nezoufejte. Můžete použít aplikaci DailyRoads Voyager a vytvořit si kameru z vašeho mobilního telefonu. Stačí ho správně umístit, aplikaci zapnout a už nahráváte vše, co se před vámi odehrává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná