Saúdská Arábie vydala sovětské tajemství. Vrakoviště vozů Volha, BMW a dalších

                   

Na vozy Volha mnozí stále ještě vzpomínají. Byla to auta, která velmi dobře vypadala, celkem obstojně jezdila a byla dokonce i komfortní. Správné označení pro toto auto je GAZ-21 Volha, ale většina lidí používala jenom onu druhou část názvu. Vidět dnes toto unikátní auto v dokonalém stavu lze pouze na různých výstavách nebo srazech. O to více fanouškům automobilů trhá srdce, co se objevilo v Saúdské Arábii.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Sklad vozů Volha

Pokud se čas od času odhalí nějaký tajný sklad s vozy, obvykle jsou daná auta v celkem obstojném technickém stavu a náročná renovace není vždy nutná. To se ale nedá říci o skladu v Saúdské Arábii. Lépe než označení sklad se totiž hodí označení vrakoviště. Stačí pár pohledů na místo a na stav, v jakém zde jednotlivé vozy Volha jsou, a je jasné, že tady by jejich renovace byla opravdu náročná.

Vyřazené, nepoužitelné, k sešrotování

Jak se sem vůbec vozy GAZ-21 Volha dostaly? Podle dostupných informací sloužily jako vozy taxislužby. A když už nebyly potřeba, tak se jednoduše vyřadily, převezly se do skladu a zde se nechaly na pospas svému osudu. A jak je vidět, roky ve skladu se na nich výrazně negativně podepsaly. Nejenom vrstva prachu, ale také výrazná poškození, vybrakovaný interiér, absence motoru… To je jenom zlomek výčtu všech problémů, které zde roky uložené vozy mají.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Ve skladu byly i další vozy

Nebyly to ale jenom vozy Volha, kterých bylo v tomto skladu ukryto hned tucet. Také se zde našla řada dalších aut. Mezi ty můžeme zařadit třeba poměrně vzácné BMW, které stihl podobný osud, jako známé sovětské vozy. Dále tu fanoušci aut našli i další poměrně známé sovětské auto, takzvaný Moskvič. I ten dopadl jako ostatní. Pro mnohé je pohled na takto opuštěná a zničená auta velmi smutný, jelikož dnes by z nich, pokud by se o ně někdo staral a dbal, výstavní kousky celkem zajímavé hodnoty. Bohužel v době kdy nebyly potřeba, byly zavřeny do skladu a jak je vidět, každý si z nich vzal, co potřeboval, nebo si na nich dokonce vylil svůj vztek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články