Seat Mii Electric chce své konkurenty porazit velmi nízkou cenou

                   

Ve Frankfurtu byl představený Seat Mii Electric, který je sice stejný jako Škoda Citigo nebo Volkswagen e-up! Automobilka však vidí konkurenční výhodu v ceně, která má být podstatně nižší. Tím by mohl Seat oslovit řadu zákazníků kterým stačí malé městské elektrické auto a zároveň za něho nechtějí dávat velkou finanční sumu.

Co Seat Mii Electric nabídne?

Pokud se podíváme na charakteristiku vozu Seat Mii Electric (a vlastně i modelu Škoda Citigo a Volkswagen e-up!), musíme začít hlavně motorizací. Ta má výkon 61 kW a maximální točivý moment činí 210 Nm. Dalším klíčovým prvkem je baterie. Vůz využívá baterii s kapacitou 32,3 kWh, což by mělo v běžných podmínkách dostačovat na 260 kilometrů dojezdu. Jde o hodnotu vypočtenou podle standardů WLTP, které mají simulovat běžné podmínky.

Zrychlení z nuly na sto se má pohybovat okolo 12 sekund. Pokud s autem vyrazíte na dálnici, může se objevit lehké zklamání, jelikož jeho maximálka je pouze 130 kilometrů v hodině. Jasně to potvrzuje fakt, že Seat Mii Electric je skutečně auto primárně určené do města. Tomu ostatně odpovídá i velikost auta. To přináší výhody v tom, že se s ním protáhnete téměř kdekoliv a parkování i na úzkých a špatně dostupných místech nebude nic výrazně složitého.

Cena jako největší lákadlo

Jelikož je vůz od Seatu vlastně stejný jako Škoda nebo Volkswagen, bylo třeba hledat jinou konkurenční výhodu. Ukázalo se, že tou má být cena. Pokud se podíváme na oficiální ceníky, tak nejdráže vychází Volkswagen e-up!, který vyjde na 21 950 EUR. Hned za ním je Škoda Citigo s částkou 20 950 EUR. A na kolik vyjde Seat Mii Electric? Oficiální cenou je částka 20 680 EUR. Oproti Škodovce není zase až o tolik nižší, ale v případě Volkswagenu už je rozdíl opravdu výrazný. Připomeňme, že se jedná o oficiální německé ceny, které se mohou v ostatních státech včetně České republiky mírně lišit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články