Automechanici v servisech začínají majitele vozidel podvádět pomocí nového způsobu

Některé autoservisy se po krizovém období pandemie koronaviru rozhodly své ušlé zisky a náklady navíc kompenzovat nedovoleným způsobem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikdo není dokonalý, a tak není divu, že se občas něco nepovede. Přestože se občas vloudí chybička i do opravování automobilů v servisu, nemělo by to být pravidlem. V poslední době se však rozmáhá špatná činnost autoservisů, kde jeho pracovníci ošidí majitele vozidel, které tam nechají opravit. Této činnosti říkají takzvané covid poplatky, které mají alespoň z části dohnat tržbu, o kterou v důsledku pandemie koronaviru majitelé servisů přišli.

Pandemie koronaviru měla vliv i na náklady jednotlivých autoservisů

Během první vlny pandemie koronaviru musely některé servisy buď úplně zavřít, nebo minimálně přišly o značnou část zakázek a tím i příjmů. Když se však provoz vrátil do normálu, mechanici začali používat různá bezpečnostní opatření, se kterými souvisela i zvýšená cena služeb. Jednalo se o speciální dezinfekční prostředky, respirátory nebo roušky, rukavice a další prvky snižující přenos nakažlivé nemoci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšená cena za služby je bez informování zákazníka nelegální

Všechny tyto mimořádné prostředky přinesly také zvýšené provozní náklady. Podle odborníků, kteří tyto činnosti zkoumali, si majitelé autoservisů mohli odečíst tyto náklady z příjmů a snížit tak následnou daň, kterou zaplatí.  Podle průzkumů však celá řada servisů řešila toto navýšení úplně jinak. Nechali tyto dodatečné částky platit přímo své zákazníky, aniž by je o tom dostatečně informovali. Taková činnost je nezákonná, protože zákazníci vůbec neměli tušení, že za něco takového platí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Za takzvané covid poplatky hrozí autoservisům až stotisícová pokuta

Neinformovaný zákazník tedy zaplatil nejen za materiál a práci automechaniků, ale také za ochranné prostředky používané v daném autoservise. Nedávno se však jedna společnost rozhodla prozkoumat servisy, které si do ceny za opravu zahrnuly i tento covid poplatek. Navíc byla celá situace nahlášena a případnému autoservisu s tímto poplatkem hrozí pokuta až 110 000 korun.

Zdroj: AutoCar, ČOI

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články