Nadšenci kompletně předělali staré BMW E36. Kus odřízli, zvětšili výkon a dodali terénní pneumatiky

Youtubový kanál Grind Hard Plumbing Co. je dobře známý fandům automobilových experimentů. Parta kreativců tentokrát proměnila staré silniční SUV v terénní pick-up.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Grind Hard Plumbing Co
                   

Pokud vás zajímají netradiční automobilové projekty, možná jste již na YouTube narazili na partičku, která si říká Grind Hard Plumbing Co. Tento tým mechaniků má inovativní přístup k vytváření obsahu souvisejícího s automobily. Několik let předělávali staré kupé řady 3, konkrétně BMW E36, až skončilo s vloženým turbodmychadlem, odříznutou zadní polovinou a s pořádnými terénními pneumatiky. Ve videu můžete vidět úpravy i zážitkovou jízdu lesním terénem.

Recept na dobrou zábavu

Nadšenci z Grind Hard Plumbing Co. na svém youtubovém kanále, který čítá přes 1,2 milionu odběratelů, předvádí své hrátky s motorovými vozidly. Na rozdíl od mnohých jiných je však nedojmou nejnovější hity, specialitou těchto mechaniků je kombinování zdánlivě nemožného do starších modelů aut. Takovou lahůdkou byla i instalace motoru KTM do malého Porsche pro řidiče mezi 8 a 12 lety. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Výjimkou z jejich repertoáru nebylo ani toto staré BMW řady 3. To sice vypadá na první pohled jako SUV, ale vy ho do terénu rozhodně neberte. Jeho odpružení nikdy nemělo vidět nic jiného než asfalt. A také se to projevilo na první testovací jízdě, kdy stačilo pár skoků na off-roadové dráze a téměř se rozsypala zadní náprava. Do dalšího života bylo vůz třeba kompletně předělat.

Z coupé vznikl pick-up

Aby vznikl pick-up, mechanici autu odřízli zadní polovinu a došlo i na výměnu sedaček. Dvě sportovní sedadla Corbeau DFX s tlumícími pásy dodaly tomuto šílenému projektu alespoň jistý stupeň bezpečnosti. Celý vůz prošel důkladnou odtučňovací kůrou a kromě všech původních sedadel musely pryč i nepotřebné rozvody. Čistou práci s novými lištami však nečekejte, přeci jen bude auto sloužit jako drsná hračka na opravdu špinavé hřiště.

Jestli je vaším šálkem kávy off-roadová jízda v autě, u kterého nebudete litovat každého škrábance, je přiložené video přesně pro vás. A třeba vás kluci z Grind Hard Plumbing Co. inspirují k návštěvě nejbližšího autovrakoviště hledat netušené poklady. Ti šikovnější z vás by si určitě podobný dáreček zvládli vytunit v pohodlí své domácí garáže.

V jakém voze by vás lákalo zažít pořádnou testovací jízdu?

Zdroj: Grind Hard Plumbing Co

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Tupá

Zobrazit další články