Velkolepá sbírka 230 aut byla dlouhá léta ukryta. Nyní spatřila světlo světa, nic lepšího jsme roky neviděli

Utajit kolekci dvou stovek aut? Obchodník a sběratel to dokázal, dokud sklad s vozidly nezachvátil požár.

i Zdroj fotografie: S vědomím Gallery Aaldering
                   

V dnešní moderní době by se mohlo zdát, že každá budova, každý sklad, každé místo je objeveno. Vše je pod dohledem kamer, nikdo nic neukryje. Opak je pravdou. Že se dá utajit obrovská kolekce aut, dokonce dlouhé desítky let, potvrzuje neuvěřitelný nález v nizozemském skladišti. Obrovská sbírka automobilů byla dlouhá léta ukryta před světem, nikdo o ní nevěděl. Nyní se stane hlavním lákadlem fenomenální aukce.

Dvě stovky aut, to je velké parkoviště. Nikdo o něm nevěděl

Příběh kouzelné sbírky automobilů, dlouhá léta skryté až do nynějška, má všechny ingredience pro hollywoodský filmový scénář. Sbírku tvoří 230 klasických vozidel různých značek a modelů, která byla pečlivě shromážděna soukromým sběratelem v Nizozemsku. Historie těchto automobilů se začala psát před čtyřiceti lety v Dordrechtu, kde jistý obchodník začal postupně nakupovat klenoty světového automobilového designu.

iZdroj fotografie: S vědomím Gallery Aaldering

Jeho vášeň pro krásné vozy ho přivedla k tomu, že tyto skvosty umístil do dvou samostatných budov, a dokonce i do kostela. Vytvořil tak svůj osobní poklad, který si tajně užíval po mnoho let. O výjimečnosti této sbírky svědčí zejména různorodost značek a modelů. Zahrnuje vozy od Maserati, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo, Jaguar, Aston Martin, BMW až po Facel Vega.

Nadšenec vnikl do tajemného skladu a našel tam sbírku vzácných aut. Vše natočil na video

Co tuto sbírku dělá opravdu unikátní, je fakt, že původní majitel nepřistupoval k výběru vozů podle značky nebo modelu. Jeho vášeň pro automobily byla tak hluboká, že kupoval, co se mu líbilo, bez ohledu na prestiž výrobce. Nikdo se o existenci této sbírky dlouho nedozvěděl, dokud v roce 2022 nevznikl ve skladu, kde byla sbírka umístěna, požár.

Díky hasičům auta přežila. Jen proto, aby šla do aukce

Naštěstí se podařilo hasičskému záchrannému sboru zamezit šíření ohně a zachránit tuto neocenitelnou kolekci automobilů. Tato událost způsobila, že dosud tajná sbírka se stala známou a vzbudila pozornost automobilových nadšenců po celém Nizozemsku. Prozatímní správce této sbírky, Nico Aaldering, zdůraznil, že tato sbírka je zcela jedinečná.

iZdroj fotografie: S vědomím Gallery Aaldering

Původní majitel se nesoustředil na značku ani model, ale koupil vozy podle svého vkusu a vášně. „Byl to velký automobilový nadšenec a o autech toho věděl hodně, ale koupil si, co se mu líbilo,“ vysvětlil Aaldering. Celá sbírka byla sloučena pod jednu střechu v Galerii Aaldering. Celistvost sbírky vzala za své, nebude zachována. Všechny nalezené automobilové klenoty se staly předmětem aukce.

Chtěli byste mít sbírku aut?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články