Nadšenec vnikl do tajemného skladu a našel tam sbírku vzácných aut. Vše natočil na video

Stará auta obvykle nemají valnou cenu. Tedy pokud nejde o klenoty, které byly zakonzervovány v nějakém zapomenutém skladu.

i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele engrave
                   

Jak moc je či není legální vstoupit do cizího skladu, procházet se tam, sedat do aut a natáčet vše na video, nelze asi řešit. Každopádně nadšenec z Youtube kanálu Engrave narazil na zajímavou sbírku zapomenutých automobilů. Celkem jde asi o sto exemplářů, k tomu na místě jsou videokazety a manuály. Doslova poklad.

Staré klenoty bez dozoru a majitele

Podle roku výroby lze ty nejmladší auta ze sbírky zařadit do 90. let minulého století, některé vozy sjely z výrobní linky ovšem už v 70. letech. Většina strojů jsou sedany značky Oldsmobile, v kolekci je ale také starý Peugeot či letitý Plymouth. Těžko odhadovat technický stav, podle nánosů prachu jsou automobily na místě už pěknou řádku let.

Všechna auta v objektu jsou odemčená, autor videa tak mohl do vozů libovolně nasedat, prohlížet je, zkoumat. Další vzácné zapomenuté automobily, o které nikdo nemá zájem? Asi ano… Komu sbírka patří, jak se auta na místo dostala a proč na ně padl prach zapomnění, se neví. Známá není ani poloha kolekce, tu si youtuber nechává pro sebe.

Líbilo by se vám některé z aut?

Zdroj: engrave
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Šéf OSN: Vyhlídky na mír mizí, svět se řítí do velké války
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky