Škoda Fabia první generace v hodnotě 100 000 Kč. Má najeto neuvěřitelných 13 kilometrů

Majitel Škody Fabie l, která má najeto pouze 13 kilometrů, dal svůj vůz do aukce. Cena se vyšplhala neuvěřitelně vysoko.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Škoda Fabia 1. generace je stále velmi používané auto. Přestože už má své roky, někteří majitelé, zejména ti, kteří ji mají od počátku, si je dobře udržují. Dá se najít několik kusů, které mají opravdu málo najeto a jsou garážované ve výborném stavu. Důkazem toho je i jedna Fabia, která se objevila na polské aukci. Od výroby s ní majitel nejezdil, což jasně dokazuje její stav a nájezd.

Perfektní stav vozu

Automobil, který byl přidán do aukce, je v perfektním stavu. Není na něm vidět ani sebemenší škrábanec nebo odřený lak. Nemá žádné promáčkliny ani jiné kosmetické vady. S jeho počtem najetých kilometrů se však není čemu divit. Číslo na budíku ukazuje 13. Ano, automobil má najeto pouze 13 kilometrů. Majitel ho koupil a pravděpodobně s ním pouze dojel do garáže, kde od té doby stojí. Tento ojedinělý kousek se dostal do polské aukce, kde se jeho cena vyšplhala v přepočtu na 100 000 Kč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Preventivní servis

Před nákupem tohoto zachovalého vozu je potřeba jej ještě prověřit, jestli udávané hodnoty sedí. Na první pohled však vypadá opravdu jako právě dovezené z výrobního pásu. Po nákupu však bude nutná drobná investice, aby automobil mohl spolehlivě vyrazit na cesty. Bude zapotřebí zkontrolovat spoustu součástí, které během 20 let, kdy automobil stál v garáži, mohly zestárnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

S největší pravděpodobností bude nutná výměna všech pneumatik, které přestože nejsou sjeté, potřebují nahradit. Pryž stárne a tvrdne, což by způsobovalo příliš velký hluk při jízdě. Dále bude muset nový majitel vyměnit olej, chladicí kapalinu, brzdovou kapalinu a kapalinu posilovače řízení. Dalším komponentem říkajícím si o výměnu je baterie vozu. Její udávaná životnost je 5-6 let, což tato překročila hned několikrát. Může se tedy stát, že se automobil ještě malinko prodraží. I tak je ale Fabia I s takovým nájezdem vzácná.

Zdroj: Škoda

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články