Škoda Kamiq je ve výrobě. Kolik vozů je v plánu vyrobit? Denně až 400 aut

                   

Dlouho očekávané SUV s názvem Škoda Kamiq už je ve výrobě. A to znamená jediné. Už brzy se auto objeví na našich, ale i světových silnicích. Místem, kde se bude vyrábět, je právě Česká republika, konkrétně potom výrobní závod v Mladé Boleslavi.

Co může vůz nabídnout?

Pokud se máme podívat na jeho charakteristiku, je jasné, že najde místo mezi modely Karoq, který je spíše kompaktnějším vozem, a Kodiaq, který je naopak plnohodnotným SUV. Pokud se podíváme na hlavní konkurenty, který bude Škoda Kamiq mít, půjde zcela určitě o Seat Arona, nebo také Volkswagen T-Cross.

Kamiq je postavený na platformě MQB, která je charakteristická především tím, že má nabídnout velkou praktičnost. Dokládá to i velikost zavazadlového prostoru, který činí 400 litrů. Vůz bude k dispozici s motory TDI a TSI, a to s pohonem výhradně předních kol. Samozřejmostí budou také různé výbavové verze, které se budou podepisovat i na následné ceně vozu.

V plánu je vyrobit 400 modelů denně

Škoda svému modelu opravdu věří, s čímž mimo jiné souvisí také investice spojené s výrobou. Škoda Kamiq bude vyráběný ve výrobních závodech v Mladé Boleslavi. Plány jsou celkem ambiciózní, jelikož podle prvotních plánů by mělo z výrobních linek sjet denně až 400 nových modelů. Kvůli výrobě musely být provedeny úpravy jak na samotných výrobních linkách, tak i ve svařovně a také lakovně. Celkově bylo podle informací investováno zhruba 2,5 miliardy korun. To jenom potvrzuje, že Škoda věří jak tomuto modelu, tak samozřejmě i úspěchu připravovaných dalších, které se budou v Mladé Boleslavi dále vyrábět.

K dispozici od září

A kdy bude možné si vůz pořídit? Bude to od září, kdy budou auta dostupná u jednotlivých dealerů značky Škoda. Konkrétně je vše plánováno na 4.9., což je den, kdy mohou u jakéhokoliv dealera vidět zákazníci Škoda Kamiq i fyzicky a mít tak možnost si auto před objednávkou také detailně prohlédnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články