Škoda Kamiq je ve výrobě. Kolik vozů je v plánu vyrobit? Denně až 400 aut

                   

Dlouho očekávané SUV s názvem Škoda Kamiq už je ve výrobě. A to znamená jediné. Už brzy se auto objeví na našich, ale i světových silnicích. Místem, kde se bude vyrábět, je právě Česká republika, konkrétně potom výrobní závod v Mladé Boleslavi.

Co může vůz nabídnout?

Pokud se máme podívat na jeho charakteristiku, je jasné, že najde místo mezi modely Karoq, který je spíše kompaktnějším vozem, a Kodiaq, který je naopak plnohodnotným SUV. Pokud se podíváme na hlavní konkurenty, který bude Škoda Kamiq mít, půjde zcela určitě o Seat Arona, nebo také Volkswagen T-Cross.

Kamiq je postavený na platformě MQB, která je charakteristická především tím, že má nabídnout velkou praktičnost. Dokládá to i velikost zavazadlového prostoru, který činí 400 litrů. Vůz bude k dispozici s motory TDI a TSI, a to s pohonem výhradně předních kol. Samozřejmostí budou také různé výbavové verze, které se budou podepisovat i na následné ceně vozu.

V plánu je vyrobit 400 modelů denně

Škoda svému modelu opravdu věří, s čímž mimo jiné souvisí také investice spojené s výrobou. Škoda Kamiq bude vyráběný ve výrobních závodech v Mladé Boleslavi. Plány jsou celkem ambiciózní, jelikož podle prvotních plánů by mělo z výrobních linek sjet denně až 400 nových modelů. Kvůli výrobě musely být provedeny úpravy jak na samotných výrobních linkách, tak i ve svařovně a také lakovně. Celkově bylo podle informací investováno zhruba 2,5 miliardy korun. To jenom potvrzuje, že Škoda věří jak tomuto modelu, tak samozřejmě i úspěchu připravovaných dalších, které se budou v Mladé Boleslavi dále vyrábět.

K dispozici od září

A kdy bude možné si vůz pořídit? Bude to od září, kdy budou auta dostupná u jednotlivých dealerů značky Škoda. Konkrétně je vše plánováno na 4.9., což je den, kdy mohou u jakéhokoliv dealera vidět zákazníci Škoda Kamiq i fyzicky a mít tak možnost si auto před objednávkou také detailně prohlédnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub