Škoda odhalila zbrusu nové SUV. A ukázala, jak budou vypadat všechny nové modely

Veškeré změny týkající se tuzemské automobilky Škoda jsou veřejností ostře sledovány, stejně tak tomu bude i u stylu Modern Solid. Takhle budou vypadat všechny nové škodovky.

Škoda auta na CNG i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Škoda oznámila prodejní a finanční výsledky za rok 2021. A tak trochu nenápadně a mezi řečí přiznala, jaký bude její nový designový jazyk. Nástup modelové řady s novým vzhledem proběhne zanedlouho, má se objevit ve vozech produkovaných od druhé poloviny příštího roku. První vlaštovkou bude pravděpodobně SUV, očekává se, že se design pak rozšíří mezi ostatní řady a nevyhne se ani tradičním a populárním modelům. 

Nový vzhled všech aut, včetně elektrických

Prezentace ukazuje blíže neidentifikovatelné SUV, s největší pravděpodobností zatím pouze koncept. Auto je ukryté za rozostřeným obdélníkem, což samozřejmě není náhoda, ale záměr. Vidět ostře lze pouze část přídě. Tedy kousek předního nárazníku – snad nebude mít problémy jako Tesla – s hliníkovou lištou a kusem ochranného plastu. Spekulovat, jak bude auto vypadat, můžeme také podle odkrytého předního grilu. Nový styl se jmenuje Modern Solid.

iZdroj fotografie: Škoda

Mezi další detaily patří vertikálně zasazené LED diody, čelní sklo nakloněné mírně dozadu a silný C sloupek. Absence otvorů pro přívod vzduchu napovídá, že jde o plně elektrický automobil. Jak jinak. Usuzujeme, že vůz je postaven na platformě MEB a slouží jako prostředník pro náhled na budoucí modely, včetně trojice chystaných elektrických aut. Ty by měly být představeny v roce 2030. Nový design se má na autech plně projevit v roce 2022.

Zdroj: Škoda

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná