Škoda vytvořila parodii na Teslu ve vesmíru. Video neměli Češi nikdy vidět, bylo určené pro jiný trh

Je zpráva, že automobilka Škoda vyrazila do vesmíru, pravdivá? Za netradičním projektem je francouzské zastoupení značky.

i Zdroj fotografie: Skoda
                   

Dotazy na téma spotřeba u ojetých automobilů, elektromobilita, právní věci či otázky spojené s dopravními předpisy. Redakce AutoŽivě je velmi často cílem směřování nejrůznějších otázek čtenářů a většina z nich je spíše praktického rázu, popřípadě vychází z každodenního řidičského života. Občas se ale objeví v redakční poště dotaz, který je bizarní, extravagantní nebo minimálně překvapivý.

Do redakce často chodí dotazy a redaktoři na ně rádi reagují

Tak jako dotaz pana Tomáše K., který jsme se rozhodli zveřejnit v plném rozsahu tak, jak nám přišel 18. dubna 2023. Pan Tomáš se v něm ptá na účast Škody ve vesmírném programu. „Při jedné debatě s kolegy v práci na téma automobily kdosi řekl,“ psal čtenář, „že automobilka Škoda se účastnila vesmírného programu, je to pravda?“ Krom toho pan Tomáš svůj dotaz doplnil o relativně přesné zaměření údajné vesmírné mise.

iZdroj fotografie: Škoda

„Mělo jít o program osidlování planet nebo co, že Škoda doletěla na Mars,“ spekuluje pan Tomáš. „Nevěděl jsem, jestli si ze mne kolegové nedělají legraci.“ Tak jak to je? Odpověď je samozřejmě jednoznačná, mladoboleslavská automobilka není součástí vesmírného programu, nespolupracuje třeba s NASA v rámci osidlování vesmíru. Základním výrobním programem značky jsou stále automobily, a ne třeba nosné rakety nebo skafandry pro kosmonauty. Nicméně podstata dotazu pana Tomáše se dá vysvětlit, a to velmi racionálně.

Tesla vystřelila auto do vesmíru, Škoda ve Francii zareagovala

Nejde o žádné sci-fi. Před pěti lety vyslal Elon Musk elektromobil značky Tesla do vesmíru. Projekt sledoval celý svět a po svém na to zareagovalo francouzské zastoupení značky Škoda. Využilo zajímavé skutečnosti, a sice že ve Francii existuje vesnička se jménem Mars. Nejde o žádnou velkou obec, počet obyvatel je asi tři sta, a nebýt zvláštního jména, nikdy nikdo mimo region by o vesnici asi neslyšel.

Nicméně Škoda pod taktovkou Francouzů popíchla Teslu tím, že nechala natočit video, ve kterém automobil značky Škoda zvládne misi, jejímž cílem je právě Mars. Je veselé, když Škodu Superb přivítají Marťané potleskem. Závěr je tedy jasný a pan Tomáš bude možná zklamaný. Škoda misi do vesmíru nepodnikla a zřejmě v nejbližších desítkách let nepodnikne. Ovšem je pravda, že Škoda dorazila k Marsu.

Co říkáte na projekt Škody na Marsu?

Zdroj: Škoda
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články