Škoda oslavuje rallye úspěch limitovanou edicí Fabie

                   

Kategorii WRC2 letos totálně ovládla Škoda. Pontus Tidemand zvítězil s obrovským náskokem 52 bodů a Škoda Motorsport (spolu se Škodou Motorsport II) dokázaly zvítězit v 9 ze 12 zemích. Tyhle skutečnosti vedli Škodu k vytvoření limitované edice modelu Fabia. S čím tedy přichází mladoboleslavská automobilka?

Začneme tým nejdůležitějším – motorem. Pokud očekáváte rallye speciál s 205 kW, budeme vás muset opravdu zklamat. Edice R5 bude pod kapotou skrývat motor 1.4 TSI s výkonem 92 kW (125 koní). Vybavena bude sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Na stovku se dostane R5ka za 8,8 vteřiny a maximální rychlost bude činit 203 km/h.

Celé auto je konstruováno v duchu paketu Monte Carlo. Sportovní podvozek, snížená světlá výška, tužší tlumiče. Uvnitř nalezneme sportovní volant tvarován do písmene D a sportovní sedačky. Dizajn je taky hodně poznačen edicí Monte Carlo. Auto dostalo bílou barvu, střecha bude černá a kola můžete dostat ve třech barvách: zelená, žlutá a černá. Kromě body kitu, který je již zákazníkům známý, je novinkou specifický výfukový systém, který uvidíte pouze v téhle edici. Na boku auta naleznete nálepky WRC-2 2017 Champions a Edition R5.

K limitované edici ještě dostanete rozšířenou standardní výbavu: vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kameru, bezklíčkové ovládání, navigační systém Amundsen, automatickou klimatizaci, zadní parkovací senzory, adaptivní tempomat a světelné i dešťové senzory.

Tahle limitka vznikne pouze v 1300 kusech a prodej bude začínat v únoru 2018. Celkově se dostane na trh ve 21 zemích. 1100 kusů bude pro Českou republiku, 200 pro ostatní trhy. Líbí se vám tahle edice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články