Kategorii WRC2 letos totálně ovládla Škoda. Pontus Tidemand zvítězil s obrovským náskokem 52 bodů a Škoda Motorsport (spolu se Škodou Motorsport II) dokázaly zvítězit v 9 ze 12 zemích. Tyhle skutečnosti vedli Škodu k vytvoření limitované edice modelu Fabia. S čím tedy přichází mladoboleslavská automobilka?

Začneme tým nejdůležitějším – motorem. Pokud očekáváte rallye speciál s 205 kW, budeme vás muset opravdu zklamat. Edice R5 bude pod kapotou skrývat motor 1.4 TSI s výkonem 92 kW (125 koní). Vybavena bude sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Na stovku se dostane R5ka za 8,8 vteřiny a maximální rychlost bude činit 203 km/h.

Celé auto je konstruováno v duchu paketu Monte Carlo. Sportovní podvozek, snížená světlá výška, tužší tlumiče. Uvnitř nalezneme sportovní volant tvarován do písmene D a sportovní sedačky. Dizajn je taky hodně poznačen edicí Monte Carlo. Auto dostalo bílou barvu, střecha bude černá a kola můžete dostat ve třech barvách: zelená, žlutá a černá. Kromě body kitu, který je již zákazníkům známý, je novinkou specifický výfukový systém, který uvidíte pouze v téhle edici. Na boku auta naleznete nálepky WRC-2 2017 Champions a Edition R5.
K limitované edici ještě dostanete rozšířenou standardní výbavu: vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kameru, bezklíčkové ovládání, navigační systém Amundsen, automatickou klimatizaci, zadní parkovací senzory, adaptivní tempomat a světelné i dešťové senzory.

Tahle limitka vznikne pouze v 1300 kusech a prodej bude začínat v únoru 2018. Celkově se dostane na trh ve 21 zemích. 1100 kusů bude pro Českou republiku, 200 pro ostatní trhy. Líbí se vám tahle edice?