Škodovka přistoupí na radikální změny. Obmění se k nepoznání kvůli nařízení Evropské unie

Škoda představila plány do roku 2030. Podle něj dojde ke změně v počtu výbav a motorizací. Cena automobilů pak i nadále poroste.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Všechny automobilky postupně modernizují své nabídky vozů. Řada z nich vidí budoucnost v elektromobilech, a tomu také uzpůsobuje plány a strategie. Každé vozidlo zároveň musí splňovat normy Evropské unie, které se každou chvilku mění a zpřísňují. Výrobce vozidel Škoda představila nový plán do roku 2030, který bere v potaz zpřísňující se normy. Fanoušky této značky však nečeká dobrá zpráva. Cena nových modelů dále poroste.

Ceny automobilů porostou kvůli nařízení Evropské unie

V průběhu času se technologie stává dostupnější díky její ceně. Výroba se totiž urychlí, a pokud je dostatečný odběr, může cena klesat. To však neplatí v případě, že je automobilový trh ovlivněn politikou Evropské unie. V takovém případě totiž dochází k dodatečným nákladům, které se později projeví na ceně celkového výrobku. Škoda tedy nebude zlevňovat svou nabídku, ale naopak ceny půjdou nahoru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dříve kladla Evropská unie požadavky na emise, s čímž souvisela úprava pohonné jednotky. Do budoucna však bude zasahovat do celé koncepce automobilu, což povede k dalšímu zvýšení cen. Některé automobily by se tak mohly stát cenově nedostupné pro širší část lidí. Šéf automobilky Škoda nedávno potvrdil, že podle jeho názoru přijde doba, ve které bude levnější středně velký elektromobil než malý vůz se spalovacím motorem.

Budoucí nabídka nebude tak rozmanitá jako dnes

V současné době má Škoda velmi pestrou nabídku co se týče modelů, motorizací, převodovek, ale i vybavení. To by se však mělo do budoucna změnit. Z nabídek zmiznou některé motorizace i stupně výbavy. Šéf Škody přiznal, že mají nyní dlouhý a poněkud nepřehledný seznam výbavy, který trápí řadu zákazníků. Jedním z plánů do budoucna je úprava tohoto seznamu pro lepší přehlednost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nově zvolené plány se částečně promítly už v novém modelu Škoda Enyaq, který má pouze tři motorizace, a ten samý počet stupňů výbavy. Jeho cena však v základní verzi začíná přibližně na 1 089 000 korun. Zájem o tento automobil zatím není tak velký, jako se plánuje v budoucnu. Elektromobily se postupem času více rozšíří, což sníží jejich pořizovací cenu.

Zdroj: Škoda, MotorTrend, 123Cars

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá