Škoda rozšíří rodinu svých verzí RS. Jedna z nich bude elektrické SUV

                   

V portfoliu Škoda RS je zatím pouze Octavia RS, ale to se v příštích měsících změní, protože na cestě už je Kodiaq RS. Nejrychlejším sedmimístným SUV na Nürburgringu nebude rozšiřování rodiny Škoda RS končit, protože česká značka už plánuje třetí model, který ale nebude mít spalovací motor, bude čistě elektrický. Je to opravdu tak, šéf prodeje a marketingu automobilky řekl časopisu Autocar, že na elektrickém modelu RS už se pracuje.

Alain Favey také dodal, že specifikace daného vozu i přes sportovní označení RS nebude orientována na výkon, ale spíše se zaměří na styling a požitek z jízdy. Elektrické RS bude vycházet z běžného modelu SUV, které bude v prodeji od roku 2020. To bude patrně vypadat podobně jako nedávno odhalený koncept Vision E. Sportovní verze by se pak měla objevit někdy kolem roku 2022 a nebude to první čistě elektrický vůz značky Škoda, protože tato role byla předurčena pro Citigo-e.

O škodovácké řadě RS se ovšem objevilo ještě více pozitivních zpráv, protože Škoda nenápadně naznačuje, že návrat Fabie RS je dost dobrá možný. Zatímco současná generace supermini se hothatchové verze nedočkala, protože by se patrně těžko prodávala, Favey věří, že se situace změnila a na trhu supermini existuje poptávka po vozech orientovaných na výkon.

Dokonce, i kdyby opravdu došlo ke schválení do produkce, nečekejte, že se Fabia RS objeví brzy. Důvodem je skutečnost, že se o Škodě Fabia RS uvažuje až pro další generaci subkompaktního modelu, jejíž výroba bude zahájena po roce 2020. V důsledku toho nebude Fabia RS uvedena dříve než v roce 2021 nebo 2022. I když bychom rádi viděli také RS verzi Fabie kombi, logika nám říká, že sportovní naladění dostane pouze hatchback, protože bohužel jen málo lidí by mělo zájem o malé „supercombi“.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články