Škoda v Polsku zastavila objednávky na Citigo. Poptávka předčila očekávání

                   

Málokdy se stává, že by mělo dojít k zastavení objednávek z důvodu, že jich je moc. Přesně toto se však stalo. U vozu Škoda Citigo, a to na polském trhu, se to však povedlo. Nutno dodat, že máme na mysli elektrické Citigo. To jako by dokázalo využít určitou mezeru na trhu. Zatímco o drahá elektroauta není zájem, v případě tohoto malého elektrického vozu to bylo přesně naopak.

Zájem předčil očekávání

Ani samotná Škoda patrně nečekala, že bude zájem o elektrické Citigo tak velký. Zákazníky byl vůz velmi dobře přijat. Jde o malé auto, které se skvěle hodí do města a díky dojezdu kolem 260 kilometrů je v tomto směru i celkem praktické. Když k tomu přidáme i fakt, že cenově na tom není nijak špatně, bylo poměrně jasné, že zájem o něj bude. Nikdo však nečekal, že až tak velký.

Objednávky jsou zastaveny

Nadměrný zájem o vůz Škoda Citigo způsobil v Polsku zajímavou věc. Škoda zde musela zastavit objednávky, jelikož už není zákazníkům co dodávat. Pokud by se nyní někdo rozhodl, že si Citigo koupí, tak má v podstatě smůlu. Polský dovozce musí čekat na to, až se uspokojí požadavky současných zákazníků, kterých je více než se očekávalo. A co bude potom?

Budou objednávky zase obnoveny?

To je zatím otázka, na kterou není známá přijatelná odpověď. Dá se očekávat, že Škoda pochopitelně bude chtít vyrábět Citigo v množství, aby byly uspokojeny požadavky všech polských zákazníků, kterých jistě ještě přibude. Otázkou ale je, zda na to má v současné době dostatečné kapacity.

A potom je tu problém číslo dvě. I kdyby Škoda neměla problém s navýšením výroby a dodávek, tak nelze zapomenout na omezenou dostupnost baterií, která je ve světě elektromobility aktuálně velký problém a potýká se s ním i řada konkurenčních automobilek. I proto zatím ani informace o tom, zda a kdy budou objednávky obnoveny, nepadla.

Foto: Tiskové materiály Škoda

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články