Škrábance na autě lze vyřešit i doma v garáži. Stačí správná technika

                   

Škrábance na autě má čas od času každý. A kdo má své auto rád, ten je chce co nejdříve a co nejlépe odstranit. Ne vždy je návštěva servisu jediným možným řešením. Tato běžná poškození lze totiž eliminovat i doma, svépomocí. Jak na to? Pokud jde o typické škrábance na plastech, existuje několik variant řešení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Mělké škrábance

Pokud se jedná o opravdu mělké, tedy drobné škrábance, může plně pomoci jejich rozleštění. Často pomůže například očištění poškozeného místa a použití různých speciálních past a dalších pomůcek. Po jejich aplikaci může poškozené místo znovu vypadat doslova jako nové, jako by zde žádný škrábanec nebyl.

Střední škrábance

Tady už bude třeba dané místo nejenom rozleštit, ale také ho zbrousit. Nejlépe pomohou různé druhy brusných papírů, pochopitelně spíše těch jemnějších. Je na místě postupovat pomalu a jemně a snažit se brousit tak, aby se ze středního škrábance stal ten mělký a menší. V tu chvíli následuje postup podobný jako v předchozím případě. A to použití různých past a také postupu rozleštění což by mělo přinést požadovaný výsledek.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Výrazné škrábance

Tady už to tak jednoduše nepůjde. V mnoha případech dokonce ani záchrana daného dílu nebude možná a bude nutné počítat s jeho výměnou. Pokud však určitá možnost opravy bude, je třeba počítat nejenom se začištěním a prvním obroušením, ale také s použitím tmelu, který pomůže daný škrábanec zacelit a vyrovnat. Následovat bude opět další broušení, následně případná barva kvůli sjednocení a potom samozřejmě opět postup rozleštění do požadované podoby, aby poškrábaná část vozu vypadala opět jako nová.

Od profi, po domácí produkty

Ve specializovaných obchodech dnes můžete najít řadu produktů, které jsou určené na opravy škrábanců. Od různých per a korektorů, přes brusné a lešticí pasty. Něco však můžete najít i doma. Příkladem může být lak nebo vosk na obuv, což jsou pomůcky, které lze v určité nouzi také využít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články