Škrábance na plastech se dají opravit šroubovákem i léky na průjem

                   

Škrábance na plastech vzniknou ani nevíte jak. Stačí neopatrný pohyb a už hyzdí interiér vašeho vozu. Pokud jde o typicky černé tvrdé plasty, tak máte štěstí. Oprava není až tak složitá a zvládnout ji můžete sami. Co budete potřebovat?

Šroubovák

Ano, i tím lze škrábance na plastech opravit celkem jednoduše a snadno. Pouze je třeba mít šroubovák, který má gumovou černou rukojeť. Pokud takový máte, tek ho vezměte a právě touto rukojetí přejíždějte přes škrábance na plastech vašeho vozu. Mělo by dojít k tomu, že se místo zacelí a škrábnutí nebude ani vidět.

Aktivní uhlí

Máme na mysli známý lék na průjem. Aktivní nebo též živočišné uhlí je charakteristickým černým práškem, který je třeba vzít a namlít na prach. Potom naneste na prsty menší množství a jemně krouživými pohyby tento prášek aplikujte na vaše plasty tam, kde jsou poškrábané. Takto několikrát opakujte a mělo by dojít k tomu, že po škrábancích najednou nebudou ani památky.

Krém na boty

Další z osvědčených domácích postupů je založený na použití krému na boty. Naneste ho na houbičku, nebo na aplikátor, který je jeho součástí a pomalu, krouživými pohyby přejíždějte přes daný plast. Nejenom, že neuvidíte škrábanec, ale také se vám povede zvýraznit lesk a vzhled vašich černých plastů.

Zapalovač

Tady buďte na pozoru. Když nebudete opatrní, tak můžete udělat více škody než užitku. Zapalovačem lehce nahřívejte místo, kde je škrábanec. Plast zde povolí a dokáže se sám zacelit. Alternativně lze zkusit i metodu s využitím fénu. To však bude trvat na rozdíl od zapalovače podstatně déle.

Kopírovací papír

Ano, ten, který se dává mezi dva listy, když chceme něco napsat dvakrát. Papír vezměte, několikrát ho přehněte a potom jeho černou plochou pomalu přejíždějte přes místo, kde chcete plast opravit. Po několikáté důsledné aplikaci by mělo dojít k tomu, že plast bude vypadat téměř jako nový.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články